Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Události na Opavsku za den 26.12.2013

Opava - Vloupání do rekreačních objektů na Vítkovsku a další...(10 případů) 

 

Opavští policisté šetří případ fyzického napadení před taneční zábavou v obci Slavkov

Dne 26.12.2013 policisté z Obvodního oddělení PČR v Opavě zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinu „Výtržnictví“, neboť na podkladě všech doposud zjištěných skutečností je zřejmé, že v době kolem 02:30 hod. dne 26.12.2013 doposud neznámý pachatel na parkovišti před budovou Kulturního domu na ulici Slezské obci Slavkov, kde probíhala taneční zábava, fyzicky napadl údery pěstmi a kopy poškozeného muže ročníku narození 1990 z Opavy, kterému způsobil zranění, jenž si vyžádalo lékařské ošetření ve Slezské nemocnici v Opavě s předběžnou dobou léčení 1 týden.


Dopravní nehodovost

V průběhu dne 26.12.2013 došlo na teritoriu Územního odboru Policie České republiky v Opavě ke 2 nahlášeným a šetřeným dopravním nehodám, bez zranění osob, kdy celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 70.000,- Kč.


Vloupání do osobního automobilu na ulici Pod Lipami v obci Kozmice

Dne 26.12.2013 policisté z Obvodního oddělení PČR v Hlučíně zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinu „Krádež“, kterého se dopustil neznámý pachatel tím, že v blíže neustanovené době od 15:00 hod. dne 25.12.2013 do 15:00 hod. dne 26.12.2013 na ulici Pod Lipami v obci Kozmice vnikl po rozbití skleněné výplně okna zadních dveří do zde zaparkovaného osobního motorového vozidla značky Kia Venga, ze kterého odcizil pár dámských lyží modré barvy v hodnotě 1.000,- Kč, přičemž škoda na automobilu činí 3.000,- Kč. Poškozené ženě z Kozmic tak byla způsobena celková škoda ve výši 4.000,- Kč.


Požár komínu domu na ulici Boženy Němcové v Hlučíně

Dne 26.12.2013 v 15:00 hod. bylo telefonicky cestou IBC (Integrovaného bezpečnostního centra) Ostrava oznámeno na Obvodní oddělení PČR v Hlučíně, že na ulici Boženy Němcové v Hlučíně došlo k požáru komínu jednoho z domů. Na místo byla ihned vyslána hlučínská policejní hlídka PČR, která zjistila, že se zde již nacházejí hasiči HZS Hlučín, přičemž přítomný vyšetřovatel hasičů HZS Opava sdělil, že příčinou požáru je zahoření sazí v komínovém průduchu, předběžně vyčíslil vzniklou škodu společnosti RPG Byty s.r.o. Ostrava na částku 50.000,- Kč a věc si na místě převzal ve své kompetenci k dalšímu opatření a došetření. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo.


Zajištění silně podnapilého muže na PZS Opava k vystřízlivění

Dne 26.12.2013 v 19:30 hod. policejní hlídka z Obvodního oddělení PČR v Hradci nad Moravicí zajistila na ulici Gudrichové v Hradci nad Moravicí muže ročníku narození 1961 z Hradce nad Moravicí, který v silně podnapilém stavu ležel na zemi a spal, nebyl schopen vlastní chůze, špatně komunikoval a bezprostředně tak ohrožoval svůj život a zdraví. Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem zakročující policisté rozhodli o dodání tohoto uvedeného muže na protialkoholní záchytnou stanici v Opavě k vystřízlivění, kdy po celou dobu nebyl schopen se podrobit orientační dechové zkoušce. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo, rovněž nevznikla žádná škoda na majetku a vzhledem k tomu, že dvaapadesátiletý muž budil svým chováním veřejné pohoršení u kolemjdoucích osob, případ je šetřen jako přestupek proti veřejnému pořádku.


Vloupání do stavební unimobuňky na ulici U Dvora v obci Otice

V přesně neuvedené době od 16:00 hod. dne 23.12.2013 do 11:30 hod. dne 26.12.2013 neznámý pachatel spáchal na ulici U Dvora v obci Otice přečin „Krádež“ tím, že po vysazení kovových vrat z pantů oplocení vstoupil na pozemek novostavby jednoho z rodinných domů, kdy po vypáčení dveří vnikl do přilehlé stavební unimobuňky poškozeného muže z Opavy-Kylešovic, ze které odcizil sadu gola klíčů v plastovém kufru modré barvy a aku vrtačku značky Narex modré barvy včetně příslušenství v plastovém kufříku modré barvy, vše v hodnotě 8.800,- Kč, přičemž škoda na zařízení činí 500,- Kč. Shora uvedenému poškozenému muži tak byla způsobena celková škoda ve výši 9.300,- Kč a případ šetří policisté z Obvodního oddělení PČR v Opavě.


Vloupání do zahradní chatky v obci Čermná ve Slezsku

V době ode dne 7.12.2013 do dne 26.12.2013 neznámý pachatel spáchal v zahrádkářské kolonii v obci Čermná ve Slezsku přečin „Krádež“ tím, že po vypáčení okna se škodou ve výši 200,- Kč vnikl do zahradní chatky poškozeného muže z Nového Jičína, odkud odcizil sadu kuchyňského nerezového nádobí, mikrovlnou troubu, rychlovarnou konvici, dvoutrubicový elektrický teplomet, 17 kusů miniaturních lahviček s alkoholem různých značek, 2 láhve červeného vína a 0,5 litrovou láhev Fernetu, vše v hodnotě 4.480,- Kč. Výše uvedenému poškozenému muži tak byla způsobena celková škoda ve výši 4.680,- Kč a případ šetří policisté z Obvodního oddělení PČR ve Vítkově.


Vloupání do dvou rekreačních chat ve Vítkově, část Podhradí

Neznámý pachatel spáchal v prostoru chatoviště U Dubu ve Vítkově, část Podhradí přečin „Krádež“ a přečin „Porušování domovní svobody“ tím, že v době ode dne 10.11.2013 do dne 26.12.2013 po vypáčení vrat vnikl do sklepa jedné z rekreačních chat, odkud odcizil domácí vodárnu značky Gardena, sekyrku značky Fiskars černooranžové barvy a dřevěnou provazovou houpačku, čímž způsobil poškozenému muži z Ostravy škodu ve výši 4.500,- Kč. Dále na tomtéž místě a ve stejné době vnikl po vypáčení dveří do vedlejší rekreační chaty poškozeného muže z Ostravy, odkud nic neodcizil, na zařízení však způsobil škodu ve výši 2.000,- Kč. Celková škoda tak činí 6.500,- Kč a případ šetří policisté z Obvodního oddělení PČR ve Vítkově.


Zajištění podnapilého muže na PZS Opava po odcizení jízdního kola v Hradci nad Moravicí

Dne 26.12.2013 v době kolem 22:00 hod. se muž ročníku narození 1993 z Hradce nad Moravicí v silně podnapilém stavu pokusil odcizit neuzamčené pánské jízdní kolo, a to ze stojanu na jízdní kola před budovou restaurace Stará Pošta na ulici Opavské v Hradci nad Moravicí, které odtáhl přibližně 30 metrů od restaurace, přičemž vlivem silné opilosti upadl na zem. Po příjezdu hradecké policejní hlídky PČR na místo se pokoušel před policisty utéct, kdy nebyl schopen přelézt oplocení do sousední zahrady a zde byl zakročujícími policisty zadržen. Orientační dechovou zkouškou detekčním digitálním přístrojem Drager mu byla naměřena hodnota 2,54 promile alkoholu v dechu. Ze šetření dále vyplynulo, že před restaurací ještě úmyslně převrhl 2 popelnice. Vzhledem k tomu, že se při prošetřování celé záležitosti agresivita výše uvedeného muže stupňovala, policisté museli použít donucovací prostředky (hmaty a chvaty sebeobrany, obušek a služební pouta). Jmenovaný se poté aktivně zdráhal nastoupit do policejního automobilu a po jeho naložení úmyslně kopal do interiéru vozu. Následně byl umístěn na protialkoholní záchytné stanici v Opavě k vystřízlivění a vše je nadále v prověřování a v prošetřování ze strany policistů z Obvodního oddělení PČR v Hradci nad Moravicí.


Odcizení bundy v šatně restaurace Středověké pivní sklepy na ulici Hradecké v Opavě

Dne 26.12.2013 v době mezi 19:00 hod. a 21:00 hod. neznámý pachatel spáchal v prostorách restaurace Středověké pivní sklepy na ulici Hradecké v Opavě přečin „Krádež“ a přečin „Neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku“ tím, že využil neuzavřených dveří pro zaměstnance a z neuzamčené šatny personálu odcizil volně odloženou pánskou zimní bundu značky Lewis tmavomodré barvy, ve které se nacházela pánská peněženka značky Tommy Hilfiger černé barvy s finanční částkou na hotovosti 1.200,- Kč, s kreditní kartou a s různými osobními doklady, čímž byla poškozenému muži ročníku narození 1985 z Opavy způsobena celková škoda ve výši 5.900,- Kč. Případ šetří policisté z Obvodního oddělení PČR v Opavě.


Zpracoval :
René Černohorský

vytisknout  e-mailem