Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Události na Opavsku za den 24.1.2010-2.část

Vloupání do rekreačních chat na Vítkovsku, fyzické napadení v opavské restauraci a další...(5 případů) 

 

Výtržnictví, fyzické napadení, ublížení na zdraví v restauraci U Nevřelů na ulici Kollárové v Opavě-Kateřinkách – známí pachatelé

V době kolem 03:20 hod. dne 24.1.2010 došlo v restauraci U Nevřelů na ulici Kollárové v Opavě-Kateřinkách, tedy na místě veřejnosti přístupném a za účasti více přihlížejících osob, k vzájemnému slovnímu a následně i fyzickému napadení mezi hosty restaurace, a to mezi mužem ročníku narození 1987 z Opavy, mužem ročníku narození 1988 z Opavy a mužem ročníku narození 1988 ze Vsetínska. Při tomto napadení došlo ke zranění jednadvacetiletého muže z Opavy (zlomenina nosních kůstek) a ke zranění jednadvacetiletého muže ze Vsetínska (tříštivá otevřená zlomenina nosních kůstek) s předpokládanou dobou léčení minimálně 10-ti dnů, což si vyžádalo prvotní ošetření lékařem RZS Opava a následné lékařské ošetření ve Slezské nemocnici v Opavě. Při napadení dále došlo i k poškození zařízení restaurace (rozbité okno, rozbitá sklenice, znečištění sedačky, podlahy a stěny) v předběžné výši 500,- Kč. Na místě po oznámení celého incidentu zakročovala tříčlenná policejní hlídka z opavského obvodního oddělení Policie České republiky, kdy shora uvedený jednadvacetiletý muž z Opavy se stále snažil fyzicky napadat muže ze Vsetínska. Vzhledem k tomu, že na výzvu, aby svého protiprávního jednání zanechal, nereagoval a neustále se choval agresivně, policisté použily donucovací prostředky, a to hmaty a chvaty sebeobrany a nasadili mu služební pouta. Poněvadž byl tento muž v silně podnapilém stavu (orientační dechová zkouška detekčním digitálním přístrojem Drager u něj prokázala hodnotu 1,7 promile alkoholu v jeho dechu), bylo rozhodnuto o jeho dodání na protialkoholní záchytnou stanici v Opavě k vystřízlivění. Při použití donucovacích prostředků nedošlo ke zranění zúčastněných osob ani ke škodě na majetku. V dané záležitosti byly zahájeny úkony trestního řízení ve věci spáchání přečinů „Výtržnictví“ a „Ublížení na zdraví“, ze kterých jsou podezřelí všichni tři shora jmenovaní muži. Případ je nadále v šetření.


Vloupání do příručního skladu restaurace U Tondy v obci Budišovice, část Zátiší – neznámý pachatel

V době od 20:00 hod. dne 23.1.2010 do 07:00 hod. dne 24.1.2010 neznámý pachatel spáchal na ulici Pod Strážnicí v obci Budišovice, část Zátiší přečin „Krádež“ tím, že po odstranění visacího zámku vnikl do příručního dřevěného skladu, který se nachází za budovou restaurace U Tondy, odkud odcizil celkem 5 ks prázdných pivních sudů o objemu 50 litrů značky Ostravar a 4 ks prázdných plastových pivních přepravek, vše v hodnotě 5.400,- Kč, kdy na visacím zámku způsobil škodu ve výši 100,- Kč. Poškozené ženě ročníku narození 1976 z Budišovic tak byla způsobena celková škoda ve výši 5.500,- Kč a případ šetří policisté z obvodního oddělení PČR v Hradci nad Moravicí.


Vloupání do sklepního boxu na ulici Berounské v Budišově nad Budišovkou – neznámý pachatel

V době od 17:00 hod. dne 23.1.2010 do 12:00 hod. dne 24.1.2010 neznámý pachatel spáchal na ulici Berounské v Budišově nad Budišovkou přečin „Krádež“ a přečin „Porušování domovní svobody“ tím, že v jednom z činžovních domů přeřezal oko visacího zámku dveří sklepního boxu muže ročníku narození 1952 z Budišova nad Budišovkou, ze kterého odcizil celkem 1,5 m3 smrkového a modřínového nařezaného palivového dříví v hodnotě 450,- Kč, kdy na dveřích vznikla škoda ve výši 50,- Kč. Celková škoda tedy činí 500,- Kč a případ šetří policisté z obvodního oddělení PČR ve Vítkově.


Dopravní nehodovost

Za den 24.1.2010 byly na teritoriu Územního odboru Policie České republiky Opava šetřeny tři nahlášené dopravní nehody, bez zranění osob, s hmotnou škodou na majetku ve výši 140.000,- Kč.


Vloupání do rekreačních chat na katastru obce Vítkov, část Podhradí – neznámý pachatel

V blíže neupřesněné době od 10.1.2010 do 24.1.2010 neznámý pachatel spáchán v chatovišti zvaném U Dubu na katastru obce Vítkov, část Podhradí přečin „Krádež“ a přečin „Porušování domovní svobody“ tím, že po vypáčení celodřevěných garážových vrat vnikl do rekreační chaty muže ročníku narození 1964 z Opavy, kterou prohledal, nic však neodcizil. Dále ve stejné době a na stejném místě vnikl po vypáčení celodřevěných vrat a po vypáčení vnitřních prosklených dveří do rekreační chaty muže ročníku narození 1956 z Ostravy, kterou rovněž prohledal, nic z ní však neodcizil. Oběma poškozeným majitelům chat vznikla škoda na zařízení v celkové výši 4.000,- Kč a případ šetří policisté z obvodního oddělení PČR ve Vítkově.

vytisknout  e-mailem