Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Události na Opavsku za den 22.1.2010

Objasnění několika případů na Opavsku, odcizení motorové nafty z autobusů a další...(8 případů) 

 

Krádež vloupáním do rodinného domu v obci Třebom – známí pachatelé, objasnění

V polovině měsíce ledna letošního roku došlo v obci Třebom k vloupání do garáže u rodinného domu ženy ročníku narození 1947 z Ostravy, a to po překonání uzamčeného oplocení přilehlého dvora a po rozbití dvou oken garáže a po poškození dveří garáže. Z této následně byla odcizena benzínová travní sekačka oranžové barvy v hodnotě 9.000,- Kč, pánské horské jízdní kolo růžové barvy v hodnotě 2.500,- Kč, dámské horské jízdní kolo fialové barvy v hodnotě 2.500,- Kč, 15 kusů zavařeninových sklenic (marmeláda) v celkové hodnotě 300,- Kč, mosazné vodovodní redukce různých průměrů v hodnotě 1.000,- Kč, hliníkový podstavec ruční úhlové pily v hodnotě 500,- Kč, sekera v hodnotě 300,- Kč a 3 pracovní kabáty i s kalhotami zelené barvy v celkové hodnotě 900,- Kč. Poškozením dveří, oken a zámku byla způsobena škoda ve výši 4.800,- Kč a odcizením výše uvedených věcí pak škoda ve výši 17.000,- Kč. Případ šetřili policisté z obvodního oddělení PČR v Kravařích.
Objasnění :
Dne 22.1.2010 policejní komisař Územního odboru SKPV (služby kriminální policie a vyšetřování) Opava, Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje zahájil trestní stíhání muže ročníku narození 1975 z Třebomi a muže ročníku narození 1986 z Třebomi jako obviněné ze spáchání přečinů „Krádež“ a „Porušování domovní svobody“, kteří se dopustili shora popsaného protiprávního jednání. Starší z obviněných mužů byl již v minulosti trestán pro násilnou trestnou činnost, trestní stíhání obou mužů je vedeno na jejich svobodě. Z odcizených věcí byla pouze zajištěna benzínová sekačka, ostatní věci byly prodány neznámým osobám a peníze byly použity pro jejich osobní potřebu.


Vloupání do sklepní místnosti činžovního domu na ulici Hradecké v Opavě – známí pachatelé, objasnění

Dne 21.1. 2010 ve 20:20 hod. byl policejní hlídkou z obvodního oddělení PČR Opava zadržen v jednom z činžovních domů na ulici Hradecké v Opavě muž ročníku narození 1983 z Holasovic, který chvíli předtím vnikl po vypáčení zámku dveří do sklepního boxu ženy ročníku narození 1969 z Opavy, které nestačil nic odcizit, poněvadž byl zadržen do příjezdu policistů nájemníky domu, přesto jí způsobil škodu na zařízení ve výši 500,- Kč. Vzhledem k tomu, že byl výše uvedený šestadvacetiletý muž v silně podnapilém stavu (orientační dechovou zkouškou detekčním digitálním přístrojem Drager mu byla naměřena hodnota 2,41 promile alkoholu v jeho dechu), bylo rozhodnuto o jeho dodání na protialkoholní záchytnou stanici v Opavě k vystřízlivění. Případ je nadále v šetření, kdy se budou provádět další procesní úkony a opavští kriminalisté budou prověřovat jeho případnou další trestnou činnost.
Sděleno podezření :
Dne 22.1.2010 policisté z obvodního oddělení PČR v Opavě sdělili ve zkráceném přípravném řízení shora uvedenému šestadvacetiletému muži podezření z přečinu „Krádež“ a z přečinu „Porušování domovní svobody“, kterých se dopustil formou spolupachatelství společně s mužem ročníku narození 1988 z Opavy tím, že dne 21.1.2010 v době kolem 20:00 hod. vnikli po předchozím vypáčení petlice do sklepní místnosti v činžovním domě na ulici Hradecké v Opavě, odkud odcizili litinový gril s roštem v originálním balení v hodnotě 200,- Kč a dvouplotýnkový propanbutanový vařič v hodnotě 200,- Kč, přičemž si tyto věci připravili na chodbu k odnesení, což se jim však nepodařilo, neboť při tomto byli přistiženi majitelkou sklepa, ženou ročníku narození 1969 z Opavy a dalšími nájemníky domu. Před příjezdem policistů mladší z mužů utekl, druhý pachatel byl zajištěn a následně pro svou podnapilost dodán na protialkoholní záchytnou stanici v Opavě k vystřízlivění. Případ je nadále v šetření.


Zajištění podnapilého muže na PZS Opava k vystřízlivění po krádeži jízdního kola

Dne 22.1.2010 v 01:15 hod. byl policejní hlídkou z obvodního oddělení PČR Opava na ulici Těšínské v Opavě zajištěn muž ročníku narození 1980 z Opavy, který se chvíli předtím pokusil odcizit pánské horské jízdní kolo, které bylo odstavené před hypermarketem Tesco. Vzhledem k jeho silné podnapilosti (orientační dechová zkouška detekčním digitálním přístrojem Drager prokázala hodnotu 2,11 promile alkoholu v jeho krvi) byl dodán na protialkoholní záchytnou stanici v Opavě k vystřízlivění. Případ je nadále v šetření v současné chvíli pro přestupek proti majetku.


Odcizení nafty z autobusů v obcích Oldřišov a Služovice – neznámý pachatel

V době od 16:00 hod. dne 21.1.2010 do 04:40 hod. dne 22.1.2010 neznámý pachatel spáchal přečin „Krádež“ tím, že :
1)před prodejnou Hruška na ulici Svobody v obci Oldřišov vnikl po vypáčení dvířek do palivové nádrže zde zaparkovaného autobusu tovární značky SOR, kdy po odšroubování jejího krytu odcizil celkem 150 litrů motorové nafty
2)ve stejnou dobu na autobusové zastávce ve středu obce Služovice vnikl rovněž po vypáčení dvířek palivové nádrže a po odšroubování jejího krytu do zde zaparkovaného autobusu značky SOR, ze kterého odcizil celkem 150 litrů motorové nafty, čímž byla poškozené společnosti TQM Holding spol. s r.o. Opava způsobena celková škoda ve výši 8.700,- Kč. Případ šetří policisté z obvodního oddělení PČR v Kravařích.


Vloupání do bytu na ulici Ostrožné v Opavě – neznámý pachatel

Dne 22.1.2010 policisté z obvodního oddělení PČR v Opavě na základě oznámení od muže ročníku narození 1950 z Mokrých Lazců zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinů „Krádež“ a „Porušování domovní svobody“, neboť na podkladě zjištěných skutečností je zřejmé, že neznámý pachatel v blíže neupřesněných dobách ze dne 8.4.2009 do 22.1.2010
opakovaně vnikl po předchozím vykopnutí zajištěných dveří do bytu zesnulé ženy v jednom z činžovních domů na ulici Ostrožné v Opavě a rovněž zde vnikal i za pomocí odcizených klíčů, které v tomto bytě nalezl, ze kterého odcizil mobilní telefon značky Samsung černé barvy v hodnotě 2.000,- Kč, historickou analytickou váhu se závažím o různé gramáži v hodnotě 3.000,- Kč, nezjištěné množství starožitných mincí v dosud neupřesněné hodnotě a z příručního uzamčeného trezorku, který vypáčil, odcizil dosud nezjištěné cenné věci v nezjištěné hodnotě, kdy tyto věci patřily zesnulé paní a na zařízení bytu, a to poškozením vstupních dveří pak způsobil škodu ve výši 3.000,- Kč ke škodě shora uvedeného oznamovatele jako majitele bytové jednotky.


Vloupání do motorového vozidla v obci Jakartovice – neznámý pachatel

V době od 18:30 hod. dne 21.1.2010 do 07:00 hod. dne 22.1.2010 neznámý pachatel spáchal v obci Jakartovice přečin „Porušování domovní svobody“ a přečin „Krádež“ tím, že vnikl na nezajištěnou oplocenou zahradu rodinného domu muže ročníku narození 1956 z Jakartovic, kdy po vypáčení zámku bočních posuvných dveří vnikl do nákladového prostoru zde zaparkovaného nákladního motorového vozidla tovární značky Peugeot Boxer, ze kterého odcizil plastový kufr černé barvy se sadou lisovacího nářadí na měď s příslušenstvím v hodnotě 45.000,- Kč a příklepovou ruční vrtačku značky Makita uloženou v plastovém kufru modré barvy v hodnotě 5.000,- Kč, čímž byla poškozené soukromé firmě z Chuchelné způsobena odcizením věcí škoda ve výši 50.000,- Kč a poškozením vozidla pak škoda ve výši 500,- Kč. Případ šetří policisté z obvodního oddělení PČR ve Velkých Heralticích.


Odcizení kabelky z nezajištěného motorového vozidla na ulici Palhanecké v Opavě-Jaktaři – neznámý pachatel

Dne 22.1.2010 v době od 12:00 hod. do 14:00 hod. neznámý pachatel spáchal na ulici Palhanecké v Opavě-Jaktaři přečin „Krádež“ a přečin „Neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku“ tím, že na parkovišti vedle budovy firmy Mofis odcizil ze sedadla spolujezdce z neuzamčeného osobního motorového vozidla značky Škoda Felicia Comci volně odloženou textilní kabelu na zip s popruhem přes rameno hnědé barvy, ve které se nacházela finanční částka na hotovosti ve výši 58.000,- Kč, různé osobní doklady, platební karta a doklady k automobilu, čímž byla poškozenému muži ročníku narození 1967 z Fulneku, okres Nový Jičín způsobena celková škoda ve výši 58.000,- Kč. Případ šetří policisté z obvodního oddělení PČR v Opavě.


Dopravní nehodovost

Za den 22.1.2010 došlo v okrese Opava k 1 nahlášené a šetřené dopravní nehodě, při které došlo k lehkým zraněním 2 osob a hmotná škoda v souvislosti s touto nehodou byla vyčíslena na částku 200.000,- Kč.

vytisknout  e-mailem