Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Události na Opavsku za den 20.2.2014

Opava - Pracovní úraz 52-letého muže ve sběrně surovin v obci Palhanec a další...(7 případů) 

 

Dopravní nehodovost

V průběhu dne 20.2.2014 došlo na teritoriu Územního odboru Policie České republiky v Opavě ke 3 nahlášeným a šetřeným dopravním nehodám, bez zranění osob, kdy celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 60.000,- Kč.


Odcizení elektrokola od rodinného domu na ulici Horní v obci Šilheřovice

Dne 20.2.2014 policisté z Obvodního oddělení PČR v Hlučíně zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinu „Krádež“, kterého se dopustil neznámý pachatel tím, že v době mezi 16:30 hod. a 16:45 hod. dne 20.2.2014 odcizil od oplocení jednoho z rodinných domů na ulici Horní v obci Šilheřovice zde odstavené a nezajištěné dámské jízdní elektrokolo značky Rex černé barvy, čímž byla poškozené ženě ze Šilheřovic způsobena škoda ve výši 20.000,- Kč.


Nález munice pocházející z období 2. světové války na katastru obce Oldřišov

Dne 20.2.2014 v 11:00 hod. telefonicky oznámil na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158 muž ročníku narození 1988 z Opavy, že při procházce po poli na katastru obce Oldřišov, a to poblíž státní hranice, nalezl nějaký předmět, který vypadá jako munice pocházející z období 2. světové války. Místo nálezu zajistili policisté z Obvodního oddělení PČR v Kravařích do příjezdu policejního pyrotechnika PČR z Expozitury ve Frýdku-Místku, který si následně převzal a k zneškodnění odvezl dělostřeleckou minu ráže 82 mm.


Kontrola řidiče osobního automobilu pod vlivem návykových látek v Opavě

Dne 20.2.2014 v době kolem 09:50 hod. policejní hlídka z Obvodního oddělení PČR v Opavě stavěla a kontrolovala na ulici Gudrichové v Opavě řidiče osobního motorového vozidla značky Mitshubishi, a to muže ročníku narození 1955 z Opavy. Po předložení všech dokladů potřebných k provozu a řízení automobilu byl tento muž vyzván k podrobení se odbornému měření dechovými zkouškami detekčním digitálním přístrojem Dräger s pozitivními výsledky a s naměřenými hodnotami 0,30 promile, 0,26 promile a 0,21 promile alkoholu v dechu. Osmapadesátiletý řidič s naměřenými hodnotami souhlasil, na výzvu ze strany zakročujících policistů se následně podrobil i lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu (krve) na protialkoholní záchytné stanici v Opavě, na místě mu byl zadržen jeho řidičský průkaz a bylo mu zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí.


Odcizení neuzamčeného jízdního kola od domu na ulici Hlavní v obci Otice

Dne 20.2.2014 v době kolem 10:00 hod. neznámý pachatel spáchal na ulici Hlavní v obci Otice přečin „Krádež“ tím, že od vchodu do jednoho z bytových domů odcizil zde volně odstavené a neuzamčené dámské trekinkové jízdní kolo značky Merida červenočernobílé barvy, čímž byla poškozenému muži z Otic způsobena škoda ve výši 12.500,- Kč. Případ šetří policisté z Obvodního oddělení PČR v Opavě.


Pracovní úraz dvaapadesátiletého muže v areálu sběrny surovin v Opavě-Palhanci


Dne 20.2.2014 v době kolem 12:00 hod. došlo v areálu společnosti Ritschny - Kovošrot a sběrné suroviny spol. s r.o. v Opavě, městské části Palhanec k pracovnímu úrazu muže ročníku narození 1961 z Bruntálu. V té době při manipulaci s kovovým odpadem a při sklápění uloženého materiálu z ložné plochy nosiče kontejneru nákladního motorového vozidla značky Scania došlo k vypadnutí hliníkového svitku stočené pásoviny, který se zakutálel do prostor za vyklápěným kontejnerem, kde zasáhl shora uvedeného zaměstnance, kterého přimáčkl k dalšímu zde odstavenému kontejneru. Poškozenému muži tak bylo způsobeno zranění, a to zlomenina pravé ruky a pohmoždění pravé strany těla, přičemž byl z místa úrazu převezen sanitním vozidlem RZS Opava k lékařskému vyšetření a ošetření do Slezské nemocnice v Opavě, kde je v současné době hospitalizován na traumatickém oddělení V3. Prováděným šetřením nebylo zjištěno cizí úmyslné zavinění na zranění dvaapadesátiletého muže a celá záležitost byla oznámena Inspektorátu bezpečnosti práce, přičemž jejich zaměstnanci si provedou vlastní šetření a opatření ve své kompetenci.


Vloupání do areálu střelnice na ulici Ke Stážnici v obci Suché Lazce

V blíže neustanovené době od 16:00 hod. dne 16.2.2014 do 14:15 hod. dne 20.2.2014 neznámý pachatel spáchal na ulici Ke Strážnici v Opavě, městské části Suché Lazce přečin „Krádež“ a přečin „Poškození cizí věci“ tím, že vstoupil do oploceného a uzavřeného areálu místní střelnice, kdy po vypáčení dveří vnikl do několika budov, odkud odcizil 100 metrů měděného kabelu, dále poškodil 2 svítilny, ze kterých odsekl 20 metrů měděného kabelu a jenž následně odcizil, poškodil také různou elektroinstalaci, čímž poškozené organizaci AVZO TSČ ČR Skála Opava tak byla způsobena celková škoda ve výši 8.800,- Kč. Případ šetří policisté z Obvodního oddělení PČR v Opavě.


Zpracoval :
René Černohorský

vytisknout  e-mailem