Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Události na Opavsku za den 19.4.2012

Opava - Loupežné přepadení muže v obci Ludgeřovice a další...(11 případů) 

 

Dopravní nehodovost

V průběhu dne 19.04.2012 došlo na teritoriu Územního odboru Policie České republiky v Opavě ke 2 nahlášeným a šetřeným dopravním nehodám, při kterých byla 1 osoba zraněna lehce a hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na celkovou finanční částku ve výši 50.000,- Kč.


Požár přístřešku na dřevo u rodinného domu na ulici Pod Hanuší v Hradci nad Moravicí

Dne 19.04.2012 v 19:20 hod. telefonicky oznámil cestou pracovníků IBC (Integrovaného bezpečnostního centra) Ostrava muž ročníku narození 1967 z Hradce nad Moravicí, že hoří přístřešek na dřevo u jeho rodinného domu na ulici Pod Hanuší v Hradci nad Moravicí. Na místo byla ihned vyslána policejní hlídka z Obvodního oddělení PČR v Hradci nad Moravicí, která zjistila, že požár již lokalizují hasičské jednotky SDH z Hradce nad Moravicí, Jakubčovic a Opavy-Kylešovic v počtu 15 mužů. Vyšetřovatel hasičů HZS Opava jako příčinu zahoření určil neopatrnost při manipulaci s otevřeným ohněm ze strany nezletilého syna majitele domu (chlapce ročníku narození 2001 z Hradce nad Moravicí), celou záležitost si na místě převzal do své kompetence k dalšímu opatření, kdy věc bude řešit jako přestupek. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo a škoda na přístřešku a uskladněném dřevu byla vyčíslena na celkovou finanční částku ve výši 5.000,- Kč.


Odcizení kovového materiálu ze železničních vagónů na ulici Jánské v Opavě

V noční době ze dne 17.04.2012 na den 18.04.2012 neznámý pachatel spáchal na ulici Jánské v Opavě přečin „Krádež“ tím, že vstoupil do volně přístupného prostoru ČD Opava-východ, kdy z volně odstaveného železničního nákladního vagónu (sloužícího k přepravě uhlí) stojícího v soupravě nákladních vagónů na 14. koleji, odcizil po odstranění závlačky 1 kus spojovacího prvku vagónů (tzv. šroubovku) v hodnotě 5.200,- Kč a dále z dalšího nákladního vagónu stojícího v téže soupravě odcizil po odstranění závlačky rovněž spojovací prvek vagónů (tzv. šroubovku) v hodnotě 5.200,- Kč. Z pod pravého kola první nápravy prvního vagónu stejné soupravy odcizil kovovou zarážku žluté barvy v hodnotě 500,- Kč. Poškozené organizaci ČD Cargo a.s. Praha tak vznikla celková škoda ve výši 10.900,- Kč a případ šetří policisté z Obvodního oddělení PČR v Opavě.
Provedeným šetřením opavských policistů bylo zjištěno, že se uvedeného skutku dopustil muž ročníku narození 1964 z Opavy, kdy vzhledem k tomu, že jsou splněny zákonné podmínky, je v dané věci nadále vedeno zkrácené přípravné řízení, kdy tento muž je důvodně podezřelý ze spáchání přečinu „Krádež“.


Vloupání do sklepních boxů v bytovém domě na ulici Dolní náměstí v Opavě

V přesně nezjištěné době od 09:30 hod. dne 18.04.2012 do 07:40 hod. dne 19.04.2012 neznámý pachatel spáchal v jednom z bytových domů na ulici Dolní náměstí v Opavě přečin „Krádež“ a přečin „Porušování domovní svobody“ tím, že vstoupil do sklepních prostor tohoto domu a po vypáčení a vytržení oka petlice zámku dveří vnikl do sklepního poškozeného muže ročníku narození 1965 z Opavy, který prohledal a odcizil 2 páry zimních bot o velikosti 44 černé barvy v hodnotě 4.400,- Kč (jeden pár 2.200,- Kč), kdy na zařízení vznikla škoda ve výši 500,- Kč. Dále ve stejné době a na stejném místě vnikl po vypáčení a vytržení oka petlice zámku dveří do sklepního boxu poškozené ženy ročníku narození 1979 z Opavy, který prohledal, nic z něj neodcizil, poškozením zařízení však způsobil škodu ve výši 200,- Kč. Po vypáčení a vytržení oka petlice zámku dveří vnikl do sklepního boxu další poškozené ženy ročníku narození 1949 z Opavy, který prohledal, nic zde neodcizil, na zařízení vznikla škoda ve výši 200,- Kč. Celková škoda tak činí 5.300,- Kč a případ šetří policisté z Obvodního oddělení PČR v Opavě.


Vloupání do nákladního automobilu na ulici Vyhlídalové v Opavě

Dne 19.04.2012 v době mezi 10:00 hod. a 10:30 hod. neznámý pachatel spáchal na ulici Vyhlídalové v Opavě přečin „Krádež“ tím, že po vytlačení boční skleněné výplně okna vnikl do kabiny zde zaparkovaného nákladního motorového vozidla značky Hyundai H 100, odkud odcizil pánskou koženkovou černou příruční tašku v hodnotě 200,- Kč, ve které byly různé osobní doklady, profesní průkaz řidiče, průkaz vazače, Dia průkaz, klíč od automobilu a lovecký nůž v hodnotě 200,- Kč, kdy na vozidle žádná škoda nevznikla. Poškozenému muži ročníku narození 1947 z Opavy tak byla způsobena celková škoda ve výši 400,- Kč a případ šetří policisté z Obvodního oddělení PČR v Opavě.


Nález munice pocházející z období 2. světové války na ulici Hlavní v obci Nové Sedlice

Dne 19.04.2012 ve 13:45 hod. telefonicky oznámila na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158 žena ročníku narození 1956 z Hradce nad Moravicí, že před chvíli nalezla při výkopových pracích před domem na ulici Hlavní v obci Nové Sedlice nějaký předmět, který vypadá jako munice pocházející z období 2. světové války. Místo nálezu zajistili policisté z Obvodního oddělení PČR v Opavě do příjezdu policejního pyrotechnika Krajského ředitelství Policie Moravskoslezského kraje Ostrava, který si následně převzal a k zneškodnění odvezl dělostřeleckou minu o průměru 100 mm.


Vloupání do kůlny u rodinného domu na ulici Přerovecké v Opavě, části Suché Lazce

Dne 19.04.2012 v době mezi 14:30 hod. a 15:00 hod. neznámý pachatel spáchal na ulici Přerovecké v Opavě, městské části Suché Lazce přečin „Krádež“ tím, že po odstranění kovové petlice a visacího zámku dveří vnikl do kůlny stojící v blízkosti jednoho z rodinných domů, tuto prohledal, nic neodcizil, poškozenému muži ročníku narození 1941 z Opavy však byla způsobena celková škoda ve výši 300,- Kč. Případ šetří policisté z Obvodního oddělení PČR v Opavě.


Odcizení kovových svodnic mezi obcemi Mladecko a Nové Lublice

V přesně nezjištěné době ode dne 07.04.2012 do dne 18.04.2012 neznámý pachatel spáchal v lesním porostu zvaném Na Bombě mezi obcemi Mladecko a Nové Lublice přečin „Krádež“ tím, že odcizil celkem 5 kusů zabetonovaných kovových svodů tvaru „U“ (každý byl dlouhý 450 cm, široký 16 cm, vysoký 6,5 cm, tloušťka 0,7 cm), čímž byla poškozené organizaci Lesy ČR, státní podnik, Lesní správa Opava způsobena celková škoda ve výši 35.000,- Kč. Případ šetří policisté z Obvodního oddělení PČR ve Velkých Heralticích.


Odcizení části plotu a kovového materiálu z pozemku na katastru Velkých Heraltic

V blíže neustanovené době od 17:30 hod. dne 14.04.2012 do 17:30 hod. dne 19.04.2012 neznámý pachatel spáchal před rybníkem v lese zvaném U Luboše na katastru obce Velké Heraltice přečin „Krádež“ tím, že z částečně oploceného pozemku odcizil dva kusy zelených kovových roštů o rozměrech 200 x 60 cm a o výšce 20 cm, které byly svařeny z kovového jeklu 4 x 2 cm v hodnotě 2.000,- Kč, ke škodě poškozeného muže ročníku narození 1954 z Oder, okres Nový Jičín a dále odcizil celkem 18 kusů kovových sloupů plotu o průměrech 7 cm a o výšce 170 cm, kdy škoda byla stanovena na 200,- Kč za jeden kovový sloup, celkově tedy ve výši 3.600,- Kč, ke škodě Lesy ČR, státní podnik, Lesní správa Opava. Celková škoda tak činí 5.600,- Kč a případ šetří policisté z Obvodního oddělení PČR ve Velkých Heralticích.


Loupežné přepadení muže na ulici Vráblovecké v obci Ludgeřovice

Dne 19.04.2012 byly policejním komisařem SKPV (Služby kriminální policie a vyšetřování) Územního odboru Policie České republiky v Opavě zahájeny úkony trestního řízení k prověření a objasnění zločinu „Loupež“ a přečinu „Neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku“, kterých se dopustil doposud neustanovený pachatel tím, že dne 18.04.2012 v době kolem 23:00 hod. na parkovišti před motorestem Motel Taxi na ulici Vráblovecké v obci Ludgeřovice přistoupil k poškozenému muži ročníku narození 1949 z Ostravy, kterému řekl : „dej sem peníze, nebo kartu do bankomatu“, přičemž jej následně udeřil dlaní sevřenou v pěst do obličeje takovou silou, že poškozený upadl na zem, kde ho neznámý muž dále napadal několika údery pěstí do obličeje a následně mu prohledal jeho zimní vestu, kterou měl na sobě oblečenou, z jejíž kapsy odcizil mobilní telefon značky Samsung černé barvy a platební kartu bez PIN kódu. Poté z místa činu odešel směrem na ulici Hlučínskou v Ludgeřovicích. Poškozenému muži tak bylo způsobeno zranění (hematom a tržná rána na pravé lícní kosti pod okem) a odcizením věcí i hmotná škoda na majetku ve výši 6.000,- Kč. Případ je nadále v prověřování a v prošetřování.


Sedmdesátiletý muž z Kyjovic byl nalezen mrtev na ulici Náměstí Slezského odboje v Opavě

Dne 19.04.2012 v 07:00 hod. byl na chodbě bytového domu číslo 2 na ulici Náměstí Slezského odboje v Opavě nalezen bez známek života muž ročníku narození 1942 z Kyjovic. Na místě byl přítomen přivolaný lékař RZS Opava, který provedl ohledání těla muže, kdy neshledal podezření z účasti cizí osoby na smrti zemřelého a úmrtí datoval kolem 01:00 hod. téhož dne. Bylo provedeno ohledání místa činu a vše je nadále v prověřování a v prošetřování ze strany opavských policistů.


Zpracoval :
René Černohorský

vytisknout  e-mailem