Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Události na Opavsku za den 18.1.2010

Dopravní nehoda autobusu a automobilu v Hlučíně, pád muže z okenní římsy v Opavě a další...(10 případů) 

 

Dopravní nehoda podnapilého řidiče v Hlučíně

Dne 18.1.2010 v 06:15 hod. došlo k dopravní nehodě a to tak, že 47letý muž z Hlučínska řídil autobus po ulici Jandové v Hlučíně – Darkovičkách, která je označena dopravní značkou jako vedlejší pozemní komunikace. V křižovatce s ulicí Vřesinskou (označena dopravní značkou jako hlavní pozemní komunikace) však nedal přednost v jízdě vozidlu Citroen Berlingo 30letého řidiče z Hučína, které jelo po ulici Vřesinské, ve směru od Vřesiny na Hlučín. Došlo ke střetu pravého boku autobusu a levého předního rohu vozidla Citroen, přičemž vozidlo Citroen najelo na chodník, kde narazilo přední částí do kovové konstrukce zastávky a označníku. Ke zranění osob nedošlo. Došlo k hmotným škodám, a to na autobusu ve výši 30.000,- Kč, na vozidle Citroen 80.000,- Kč a na zastávce MDP Ostrava škoda ve výši 10.000,- Kč.
Výsledek dechové zkoušky u řidiče autobusu byl negativní, u řidiče vozidla pozitivní (pomocí digitálního přístroje Drager mu byla naměřena hodnota 0,78 promile alkoholu v dechu). I výsledky dalších dvou, po sobě následujících, dechových zkoušek byly pozitivní, byly naměřeny hodnoty 0,69 a 0,71 promile alkoholu v dechu. Řidiči byl na místě zadržen jeho řidičský průkaz a byla mu zakázána další jízda s vozidlem.
Věc je šetřena policisty Dopravního inspektorátu v Opavě jako přestupek proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu.


Maření výkonu úředního rozhodnutí v obci Ludgeřovice

Policisté Obvodního oddělení PČR v Hlučíně zahájili dne 18.1.2010 úkony trestního řízení ve věci přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, z jehož spáchání je podezřelý 19letý muž z Hlučínska.
Podezřelý muž dne 18.1.2010 v době kolem 00:10 hod. řídil po ulici Nad Nádražím v obci Ludgeřovice vozidlo zn. Peugeot 205, když byl zastaven hlučínskými policisty. Ti zjistili, že řidič má rozhodnutím Magistrátu Města Ostravy vysloven zákaz činnosti, spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to do září roku 2010. Ve věci je vedeno zkrácené přípravné řízení.


Úmyslné ublížení na zdraví v Opavě – pachatel neznámý

Neznámý pachatel se dopustil dne 15.1.2010 v době od 23:15 hod. do 23:45 hod. přečinu ublížení na zdraví. Pachatel v Opavě na ulici Na Rybníčku v parku fyzicky napadl 35letého muže z Opavy. Způsobil mu zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření s týdenní hospitalizací ve Slezské nemocnici v Opavě, s předběžnou dobou léčení pěti týdnů. Věc byla zpočátku šetřena jako přestupek proti občanskému soužití, dne 18.1.2010 byla překvalifikována na shora uvedený přečin. Věc šetří opavští policisté.


Vloupání do prodejny v obci Háj ve Slezsku – pachatel neznámý

Dosud nezjištěný pachatel dne 18.1.2009 v době kolem 03:15 hod. vnikl, po rozbití skleněné výplně výlohy, do prodejny TEMPO v obci Lhota u Opavy. Z prodejny následně odcizil zatím blíže neurčené množství cigaret různých značek v předběžné hodnotě 20.000,- Kč a poškozením výlohy způsobil škodu ve výši 8.000,- Kč, to vše Obchodnímu družstvu Tempo, se sídlem v Opavě.
Pachatel je podezřelý ze spáchání přečinů krádeže vloupáním a poškozování cizí věci. Případ šetří hlučínští policisté.


Vloupání do garáže v Hradci nad Moravicí – objasnění případu

Komisař Služby kriminální policie a vyšetřování v Opavě zahájil dne 18.1.2010 trestní stíhání 41letého muže z Opavy, jako obviněného ze spáchání trestných činů porušování domovní svobody a krádeže vloupáním.
Obviněný dne 2.11.2009 v dopoledních hodinách v Hradci nad Moravicí na ulici Písecké vnikl, po otevření kovových vrat oplocení rodinného domu, na pozemek tohoto domu. Zde pak s pomocí nalezeného klíče otevřel vrata garáže a z této odcizil motorovou pilu zn. Stihl a jízdní kolo zn. Author Modus. Majiteli odcizených věcí tak obviněný způsobil škodu ve výši 23.000,- Kč. Jeho trestní stíhání je vedeno na svobodě.
Případ objasnili policisté Obvodního oddělení PČR v Hradci nad Moravicí a opavští kriminalisté.


Odcizení motorové nafty v Budišově nad Budišovkou – pachatel neznámý

Neznámý pachatel se v době od 14.1.2010 11:00 hod. do 18.1.2010 09:00 hod. dopustil spáchání přečinu krádeže vloupáním.
Pachatel v Budišově nad Budišovkou na ulici 9. května vnikl, po předchozím poškození oplocení, do areálu Správy lesů a technických služeb. V areálu pak pachatel odstranil a odcizil visací zámek od uzamčeného hangáru, vnikl do něj a z neuzamčené palivové nádrže traktoru odcizil cca 60 litrů nafty. Pachatel dále v tomto areálu u volně odstaveného vozidla zn. Tatra, vyhnul uzamčené zabezpečení palivové nádrže, ze které odcizil 100 litrů nafty. Správě lesů a technických služeb tak pachatel způsobil odcizením nafty a poškozením zařízení celkovou škodu ve výši 6.700,- Kč.
Věc šetří policisté Obvodního oddělení PČR ve Vítkově.


Pád muže z římsy domu na ulici Mostní v Opavě

Dne 18.1.2009 v 09:45 hod. bylo na linku 158 oznámeno, že na ulici Mostní Opavě po římse činžovního domu v I. patře chodí muž a žádá příjezd policistů. Policisté po příjezdu na místo zjistili, že 25letý muž z Opavy chodící po římse je zmatený. Po chvíli muž sám náhle seskočil do hromady sněhu. Vozidlem RLP byl převezen k lékařskému ošetření do Slezské nemocnice v Opavě. Po šetření byl zraněný muž hospitalizován v Psychiatrické léčebně v Opavě, byl pod vlivem omamných a psychotropních látek.


Útěk mladistvé pacientky z opavské nemocnice – vyhlášení pátrání

Lékařka Slezské nemocnice v Opavě dne 18.1.2010 v 16:45 hod. telefonicky oznámila na linku 158, že v době kolem 16:00 hod. svévolně utekla pacientka (17letá dívky z Ostravy), chovankyně Výchovného ústavu Žulová, která je po operaci a bez lékařské pomoci jí hrozí akutní vykrvácení.
Popis dívky: vysoká 160 cm, štíhlé postavy, blond vlasy po ramena, v době útěku oblečena do světlých kalhot a bílé bundy s černým kárem.
Po mladistvé bylo vyhlášeno celostátní pátrání.
(Má kolegyně Dagmar Schindlerová zaslala policejní případy, ke kterým došlo včerejšího dne 18.1.2010 na Opavsku. V nich uvedla i případ útěku 17-ti leté dívky z oddělení M4 - dětské oddělení Slezské nemocnice v Opavě, která zde byla hospitalizována po operaci mandlí. Její jméno a příjmení je : Zdeňka Stoklásková, nar. 22.7.1992, bytem Ostrava, ulice Přemyslovců 1240, t.č. chovankyně výchovného ústavu mládeže v obci Žulová. Do současné chvíle se jí nepodařilo různými prověrkami v místě bydliště, u známých, kamarádů, ve VÚM a v jiných nemocničních zařízeních nalézt. Její foto není ale k dispozici. René Černohorský)


Krádež jízdních kol na ulici Kasárenské v Opavě – pachatel neznámý

Neznámý pachatel v době od 15.1.2010 20:30 hod. do 17.1.2010 20:30 hod. v Opavě na ulici Kasárenské z chodby nad restaurací Gavenda odcizil neuzamčené pánské jízdní kolo zn. Sundance, stříbrné barvy. Pachatel tak způsobil 26letému muži z Opavy škodu ve výši 8.000,- Kč.
Dále pachatel v době od 16.1.2010 10:00 hod. do 17.1.2010 11:00 hod. odcizil ze stejného místa další neuzamčené pánské jízdní kolo zn. Maxbike, modro-šedé barvy, v hodnotě 9.0000,- Kč, ke škodě 21letého muže z Bruntálu.
Opavští policisté zahájili dne 18.1.2010 úkony trestního řízení ve věci přečinu krádeže.


Dopravní nehodovost

Policisté dopravního inspektorátu šetřili na Opavsku v průběhu dne 18.1.2010 tři dopravní nehody, bez zranění osob. Hmotná škoda na majetku činí dle odhadu Policie ČR 33.000,- Kč.


Zpracovala: Dagmar Schindlerová

vytisknout  e-mailem