Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Události na Opavsku za den 17.5.2013

Opava - Pracovní úrazy mužů na Opavsku a další...(15 případů) 

 

Dopravní nehodovost

V průběhu dne 17.05.2013 došlo na teritoriu Územního odboru Policie České republiky v Opavě k 5 nahlášeným a šetřeným dopravním nehodám, bez zranění osob, kdy celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 55.000,- Kč.


Odcizení finanční částky na osobě seniorského věku v Dolním Benešově

Dne 17.05.2013 policisté z Obvodního oddělení PČR v Hlučíně zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinu „Krádež“, kterého se dopustil doposud neznámý pachatel tím, že v době kolem 09:30 hod. dne 17.05.2013 se nechal pozvat od poškozené osoby seniorského věku (ženy ročníku narození 1930 z Dolního Benešova) do jejího bytu na ulici Osada Míru v Dolním Benešově, kdy následně využil její nepozornosti a z nezajištěné dřevěné skříně v obývacím pokoji ji odcizil finanční částku na hotovosti ve výši 125.000,- Kč. Poté neznámá osoba z místa činu odešla neznámo kam a případ šetří hlučínští policisté a opavští kriminalisté.


Poškození osobního automobilu na ulici Lidické v Hradci nad Moravicí

V noční době od 22:10 hod. dne 16.05.2013 do 08:30 hod. dne 17.05.2013 neznámý pachatel spáchal na ulici Lidické v Hradci nad Moravicí přečin „Poškození cizí věci“ tím, že poškodil zde zaparkované osobní motorové vozidlo značky Peugeot 307, kdy poškrábal kapotu motoru, pravý přední blatník, přední sklo a sklo dveří spolujezdce a dále poškodil zámek a kliku dveří řidiče, čímž byla poškozené společnosti Ipsum Grade spol. s r.o. Praha způsobena celková škoda ve výši 20.000,- Kč. Případ šetří policisté z Obvodního oddělení PČR v Hradci nad Moravicí.


Pracovní úraz na staveništi nové silniční komunikace na katastru obce Hrabyně

Dne 17.05.2013 v 10:15 hod. telefonicky oznámil na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158 muž ročníku narození 1985 z Ostravy, že před chvíli došlo na staveništi silnice číslo I/11 spojující Opavu s Ostravou, a to na katastru obce Hrabyně, k pracovnímu úrazu řidiče nákladního motorového vozidla (muže ročníku narození 1983 z Opavy, zaměstnance firmy Siresta a.s. Brno). Na místo byla ihned vyslána policejní hlídka z Obvodního oddělení PČR v Opavě, která zjistila, že při upevňování tažného lana mezi dvěma nákladními automobily došlo k samovolnému rozjetí jednoho z vozů, které následně přimáčklo dolní končetiny poškozeného muže k druhému vozu. Třicetiletý muž byl převezen přivolanou osádkou RZS do Slezské nemocnice v Opavě k ošetření, kdy službu konající lékař označil zranění muže jako lehké (zhmoždění svalstva dolních končetin) s pracovní neschopností v předběžné délce 10 dnů. Zraněný muž byl po lékařském jednorázovém ošetření propuštěn do domácího léčení. O celé záležitosti byli vyrozuměni i pracovníci Inspektorátu bezpečnosti práce, kteří si provedou vlastní šetření ve své kompetenci. Úmyslné jednání ze strany nějaké cizí osoby zjištěno nebylo a vše je nadále v prověřování.


Pokus vloupání do rodinného domu na ulici Bezručové v Kravařích

V době mezi 10:00 hod. a 11:20 hod. dne 17.05.2013 neznámý pachatel spáchal na ulici Bezručové v Kravařích přečin „Porušování domovní svobody“ a přečin „Krádež“ ve stádiu pokusu tím, že nezajištěnou brankou vstoupil na oplocený pozemek jednoho z rodinných domů, kdy po rozbití skleněné výplně dveří se pokusil vniknout do tohoto domu, přičemž do obytné části nevstoupil, nic neodcizil, poškozené ženě ročníku narození 1961 z Kravař však na zařízení vznikla celková škoda ve výši 3.100,- Kč. Případ šetří policisté z Obvodního oddělení PČR v Kravařích.


Nález munice pocházející z období 2. světové války v obci Chlebičov

Dne 17.05.2013 v 10:45 hod. telefonicky oznámil na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158 muž ročníku narození 1980 z Ostravy, že před chvíli při úpravě koryta potoka na ulici Na Kopci v obci Chlebičov nalezl nějaký předmět, který vypadá jako munice pocházející z období 2. světové války. Místo nálezu zajistili policisté z Obvodního oddělení PČR v Kravařích do příjezdu policejního pyrotechnika PČR z Expozitury ve Frýdku-Místku, který si následně převzal a k zneškodnění odvezl dělostřeleckou minu ráže 80 mm německé výroby.


Nález munice pocházející z období 2. světové války v obci Suché Lazce

Dne 17.05.2013 v 13:45 hod. telefonicky oznámil na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158 muž ročníku narození 1973 ze Studénky, okres Nový Jičín, že před chvíli při procházce v lesním porostu na katastru obce Suché Lazce nalezl nějaký předmět, který vypadá jako munice pocházející z období 2. světové války. Místo nálezu zajistili policisté z Obvodního oddělení PČR v Opavě do příjezdu policejního pyrotechnika PČR z Expozitury ve Frýdku-Místku, který si následně převzal a k zneškodnění odvezl dělostřeleckou minu ráže 82 mm.


Případ vloupání do prodejny na ulici Šrámkové v Opavě-Kateřinkách zná 2 pachatele

Dne 17.05.2013 v 02:45 hod. policejní hlídka z Obvodního oddělení PČR v Opavě zadržela na ulici Šrámkové v Opavě-Kateřinkách 2 muže(ročníku narození 1980 z Opavy-Kateřinek a ročníku narození 1983 z Opavy), kteří se vloupali do místní prodejny potravin Hruška na ulici Šrámkové v Opavě-Kateřinkách a odcizili cigarety. Proti oběma mužům zakročující policisté použili donucovací prostředky, a to hrozba namířenou střelnou zbraní, hmaty a chvaty sebeobrany a služební pouta. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo a při použití donucovacích prostředků rovněž nedošlo k žádné škodě na majetku.
Dne 17.05.2013 policisté z Obvodního oddělení PČR v Opavě ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu „Krádež“ a z přečinu „Poškození cizí věci“ muži ročníku narození 1980 z Opavy-Kateřinek a muži ročníku narození 1983 z Opavy, neboť tito v době kolem 02:40 hod. dne 17.05.2013 společně po rozbití skleněné výplně okna kanceláře se škodou ve výši 1.000,- Kč a po rozbití skleněné výplně dvou vstupních dveří se škodou ve výši 10.000,- Kč vnikli do předmětné prodejny Hruška, odkud odcizili celkem 242 krabiček cigaret různých značek a druhů v celkové hodnotě 17.194,- Kč a dále odcizili 3 kusy igelitových tašek v hodnotě 12,- Kč, do kterých odcizené cigarety uložili. Poškozené organizaci Hruška a.s. Opava tak způsobili celkovou škodu ve výši 28.206,- Kč, přičemž následně byli oba pachatelé majetkové trestné činnosti zadrženi při útěku z místa činu zasahující policejní hlídkou z Obvodního oddělení Policie České republiky v Opavě i se všemi odcizenými věcmi, které byly následně nepoškozené vráceny zpět uvedené společnosti. Vše je nadále v prověřování a v prošetřování ze strany opavských policistů a kriminalistů, kdy se zjišťuje, zda-li se shora jmenovaní muži nedopostili i jiné trestné činnosti.


Kontrola podnapilého řidiče osobního automobilu na ulici Hlavní v Opavě-Kylešovicích

Dne 17.05.2013 v době kolem 05:50 hod. policejní hlídka z Obvodního oddělení PČR v Opavě stavěla a kontrolovala na ulici Hlavní v Opavě-Kylešovicích řidiče osobního motorového vozidla značky Renault Clio, a to muže ročníku narození 1960 z Opavy-Kylešovic. Po předložení všech dokladů potřebných k provozu a řízení automobilu byl tento muž vyzván k odbornému měření dechovými zkouškami detekčním digitálním přístrojem Dräger s pozitivními výsledky a s naměřenými hodnotami 0,42 promile a 0,40 promile alkoholu v dechu. Třiapadesátiletý řidič s naměřenými hodnotami souhlasil, předchozí požití alkoholických nápojů před jízdou doznal, o lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči) nepožádal, na místě mu byl zadržen jeho řidičský průkaz a bylo mu zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí.


Odcizení přední masky osobního automobilu v Opavě

V přesně nezjištěné době od 18:00 hod. dne 16.05.2013 do 07:00 hod.dne 17.05.2013 neznámý pachatel spáchal na ulici Olomoucké v Opavě přečin „Krádež“ tím, že ze zde zaparkovaného osobního motorového vozidla značky Ford Mondeo odcizil čelní plastovou masku chladiče s přední částí registrační značky vozu 5T9 5765 a s parkovacímy senzory, čímž byla poškozené společnosti Final-Sweet spol. s r.o. Opava způsobena celková škoda ve výši 25.000,- Kč. Případ šetří policisté z Obvodního oddělení PČR v Opavě.


Devětapadesátiletý muž z Bolatic si způsobil v opavské firmě pracovní úraz

Dne 17.05.2013 v 07:45 hod. telefonicky oznámil na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158 muž ročníku narození 1964 z Opavy, jenž pracuje jako vedoucí nástrojárny ve společnosti Isotra a.s. na ulici Bílovecké v Opavě, že si před chvíli jejich zaměstnanec (muž ročníku narození 1953 z Bolatic) způsobil pracovní úraz. Na místo byla ihned vyslána policejní hlídka z Obvodního oddělení PČR v Opavě, která zjistila, že devětapadesátiletý muž pracoval na soustruhu, kdy ve sklíčidle nechal zasunutý klíč, přičemž svým tělem zavadil o spouštěcí páku soustruhu, tento se rozběhl a zasunutý klíč byl následně vymrštěn a zasáhl muže do obličeje. Sanitní vozidlo RZS Opava převezlo zraněného muže na oddělení ORL do Slezské nemocnice v Opavě k jednorázovému lékařskému ošetření. Šetřením nebylo zjištěno cizí zavinění na úrazu muže a o celé záležitosti byli informováni i pracovníci Inspektorátu bezpečnosti práce, kteří si provedou ve své kompetenci vlastní šetření a opatření.


Odcizení peněženky ze stolu v kanceláři společnosti Remark na ulici Masařské v Opavě

Dne 17.05.2013 v době kolem 09:00 hod. neznámý pachatel spáchal v budově společnosti Remark na ulici Masařské v Opavě přečin „Krádež“ a přečin „Neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku“ tím, že využil chvilkové nepozornosti poškozené ženy ročníku narození 1972 z Opavy a v době, kdy neznámému muži podávala potřebné informace, tak jí tento ze stolu kanceláře odcizil její volně odloženou dámskou koženou peněženku značky Baťa černé barvy v hodnotě 300,- Kč, ve které se nacházela finanční částka na hotovosti 4.500,- Kč, různé osobní doklady a 3 kusy platebních karet, čímž byla shora uvedené ženě způsobena celková škoda ve výši 4.800,- Kč. Případ šetří policisté z Obvodního oddělení PČR v Opavě.


Opavští policisté šetří případ výtržnictví u budovy školy na ulici Sady Svobody v Opavě

Dne 16.05.2013 v době kolem 09:45 hod. neznámý pachatel spáchal na ulici Sady Svobody v Opavě přečin „Výtržnictví“ tím, že vedle tzv. Shinzelova domu, jenž slouží jako pobočka Střední školy Hotelnictví a služeb a Vyšší školy odborné v Opavě, tedy na místě veřejnosti přístupném, se dopustil hrubé neslušnosti tím, že si vyhlédl přilehlé křoví, odkud měl výhled do třídy dívek, ve které právě probíhalo vyučování a následně takto částečně schován za křovím ve vzdálenosti přibližně 3 metry od budovy školy, masturboval. Celá záležitost je předmětem dalšího prověřování a prošetřování ze strany policistů z Obvodního oddělení PČR v Opavě.


Odcizení kabelky z nákupního vozíku v opavském supermarketu Kaufland

Dne 17.05.2013 v době mezi 13:00 hod. a 13:10 hod. neznámý pachatel spáchal v prostorách supermarketu Kaufland na ulici Hlučínské v Opavě-Kateřinkách přečin „Krádež“ tím, že během stání poškozené ženy ročníku narození 1947 ze Slavkova v řadě nakupujících u pultu uzenin společnosti Bivoj jí odcizil z nákupního vozíku, který měla odstavený vedle sebe, její dámskou koženou kabelku hnědé barvy v hodnotě 300,- Kč, která obsahovala různé osobní doklady a doklady k automobilu, čímž jí byla způsobena celková škoda ve výši 300,- Kč. Případ šetří policisté z Obvodního oddělení PČR v Opavě.


Vloupání do elektrorozváděče na ulici Pod Kopcem v obci Dolní Životice

V blíže neustanovené době ode dne 19.12.2012 do dne 17.05.2013 neznámý pachatel spáchal na pozemku jednoho z rodinných domů na ulici Pod Kopcem v obci Dolní Životice přečin „Krádež“ tím, že po porušení plomb vnikl do rozvodné pojistkové skříně elektrického proudu, který je umístěn na sloupu s elektrickým vedením, přičemž do rozvodné pojistkové skříni nasadil drát, který následně vyvedl ven, čímž umožnil nelegální odběr elektrického proudu z elektrické sítě, čímž byla poškozené firmě ČEZ Distribuce a.s. Děčín způsobena doposud přesně neurčená škoda. Případ šetří policisté z Obvodního oddělení PČR ve Velkých Heralticích.

Zpracoval :
René Černohorský

vytisknout  e-mailem