Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Události na Opavsku za den 15.3.2010

Opava - Krádeže propanbutanových láhví na benzínových čerpacích stanicích a další...(8 případů) 

 

Odcizil 6 desetikilogramových propanbutanových lahví ze skladu v Dolním Benešově

Neznámý pachatel v noční době ze 14. března na 15. března v Dolním Benešově na ulici Opavské odstranil visací zámek z příručního skladu u benzínové čerpací stanice a do tohoto vnikl. Ze skladu pak odcizil 6 naplněných desetikilogramových propanbutanových lahví v celkové hodnotě 8.118,- Kč. Na zařízení způsobil dvousetkorunovou škodu.
Případ šetří hlučínští policisté jako přečin krádež vloupáním


Další odcizení propanbutanových lahví, tentokrát v obci Březová

Policisté Obvodního oddělení PČR v Hradci nad Moravicí šetří přečin krádež vloupáním, kterého se dopustil neznámý pachatel.
Ten v nočních hodinách ze 14. března na 15. března odstranil visací zámky dvou klecí, které se nacházejí vedle budovy čerpací stanice v obci Březová. Odtud odcizil celkem 10 desetikilogramových propanbutanových lahví v celkové hodnotě 12.604,- Kč. Na odcizených visacích zámcích pachatel způsobil škodu ve výši 166,- Kč.


Zahoření osobního vozidla v obci Chvalíkovice

32letá žena z Opavy jela osobním automobilem Škoda Superb po silnici ve Chvalíkovicích, když během jízdy došlo v jejím vozidle k poruše elektroinstalace a následnému zahoření v palubní desce před spolujezdcem. Řidička automobil ihned odstavila, a to na ulici U České školy, ve směru jízdy na Branku u Opavy. Ke zranění osob nedošlo, zahořením vozidla vznikla 57letému muži z Chvalíkovic škoda 490.000,- Kč. Na místě zasahovali hasiči z HZS Opava, dobrovolní hasiči z Opavy – Kylešovic a Chvalíkovic. Vyšetřovatel opavských hasičů si celou věc na místě převzal do své kompetence a sdělil, že příčinou požáru byla technická závada na elektroinstalaci vozidla.


Krádež jízdního kola ze společných prostor domu na ulici Zahradní v Opavě

Neznámý pachatel v době od 28. února do 2. března odcizil ze společných sklepních prostor v činžovním domě na ulici Zahradní v Opavě zde volně odstavené pánské trekingové jízdní kolo v hodnotě 8.000,- Kč, ke škodě 48letého muže z Opavy.
Opavští policisté pachatele podezřívají ze spáchání přečinu krádeže.


Krádež solárního panelu z vodojemu v obci Hlubočec

Policisté Obvodního oddělení PČR v Hradci nad Moravicí šetří přečin krádež, kterého se dopustil neznámý pachatel.
Ten 14. března ve večerních hodinách odstřihl kabely a z nedostatečně zajištěného objektu vodojemu odcizil solární panel v hodnotě 15.676,- Kč, který byl připevněn na stožáru vně budovy. Dále pachatel poškodil směrovou anténu a způsobil tak škodu 1.772,- Kč, to vše ostravské společnosti.


V hlučínské prodejně odcizil nakupujícímu jeho mobilní telefon

Neznámý pachatel 12. března kolem půl třetí odpoledne odcizil 49letému muži z Kravařska jeho mobilní telefon i s černým koženým pouzdrem v celkové hodnotě 3.000,- Kč. Pouzdro s mobilním telefonem měl poškozený v přední kapse kalhot.
Případ šetří hlučínští policisté jako přečin krádež na osobách.


Vloupání do budovy mateřské školy v obci Ludgeřovice

Policisté Obvodního oddělení PČR v Hlučíně podezřívají neznámého pachatele ze spáchání přečinů krádeže vloupáním a poškození cizí věci.
Pachatel v přesně nezjištěné době od 12. března do 15. března vypáčil plastové okno a vnikl do prostor mateřské školy v Ludgeřovicích. Pachatel nic neodcizil, přesto na poškozeném okně způsobil sedmitisícovou škodu.


Dopravní nehodovost

V průběhu 15. března šetřili dopravní policisté na Opavsku dvě dopravní nehody, bez zranění osob. Hmotná škoda na majetku dosáhla částky 82.000,- Kč.

 

Zpracovala: Dagmar Schindlerová

vytisknout  e-mailem