Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Události na Opavsku za den 12.1.2014

Opava - Požár budov na katastru obce Šilheřovice a další...(11 případů) 

 

Požár budov na katastru obce Šilheřovice

Dne 11.1.2014 v 18:20 hod. bylo policistům z Obvodního oddělení PČR v Hlučíně oznámeno cestou pracovníků IBC (Integrovaného bezpečnostního centra) Ostrava, že na katastru obce Šilheřovice, a to v části zvané Annin dvůr, došlo k požáru budov. Na místo byla ihned vyslána hlučínská policejní hlídka PČR, která zjistila, že se zde již nacházejí hasiči HZS Hlučín, hasiči HZS Ostrava a hasiči SDH Šilheřovice, SDH Petřkovice, SDH Markvartovice a SDH Vřesina, přičemž došlo k zahoření tří budov, kdy jedna shořela zcela, u druhé shořela střecha, která se propadla dovnitř a u třetí budovy došlo k zahoření části střechy. Na místo se dostavil vyšetřovatel hasičů HZS Opava, který přesnou příčinu požáru nebyl schopen okamžitě určit. Požárem budov vznikla poškozené společnosti Bartulcoo spol. s r.o. Frenštát pod Radhoštěm škoda v předběžné výši 200.000,- Kč, kdy ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo.
Dodatek : Vyšetřovatel hasičů HZS Opava si požár v dopoledních hodinách dne 12.1.2014 převzal ve své kompetenci k dalšímu došetření a opatření, kdy jako příčinu zahoření určil nedbalost při manipulaci s otevřeným ohněm ze strany doposud neznámé osoby (patrně odhozený nedopalek cigarety). Na místě v době šetření se nacházel i policejní chemik z Krajského ředitelství Policie České republiky Moravskoslezského kraje Ostrava, pracoviště ve Frýdku-Místku a policejní psovod se speciálně vycvičeným psem na těkavé a hořlavé látky, přičemž žádné úmyslně uložené akceleranty hoření zjištěny nebyly.


Kontrola řidičky osobního automobilu pod vlivem návykových látek v Opavě

Dne 12.1.2014 v době kolem 01:30 hod. strážníci Městské policie Opava stavěli a kontrolovali na ulici Náměstí Slezského odboje v Opavě řidičku osobního motorového vozidla značky Peugeot 106, a to ženu ročníku narození 1993 z Opavy. Orientační dechová zkouška detekčním digitálním přístrojem Drager ze strany přivolaných policistů z Obvodního oddělení PČR v Opavě vyzněla u této ženy negativně, následný test za pomocí testeru Drugwipe 5S na možnou přítomnost omamných a psychotropních látek či jedů v jejím těle však byl pozitivní na návykové látky Canabis a Methamphetamin. Dvacetiletá řidička byla následně ze strany zakročujících policistů PČR vyzvána k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči), což bezdůvodně odmítla, na místě jí byl zadržen její řidičský průkaz a bylo jí zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí.


Sedmapadesátiletý muž z Ostravy odcizil zboží v opavském hypermarketu Globus

Dne 12.1.2014 policisté z Obvodního oddělení PČR v Opavě ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu „Krádež“ muži ročníku narození 1956 z Ostravy, neboť tento v době kolem 11:00 hod. dne 12.1.2014 odcizil v hypermarketu Globus na ulici Těšínské v Opavě volně vystavené zboží (2 kusy lepidla značky Loctite) v hodnotě 80,- Kč. Bez úhrady tohoto zboží prošel přes pokladní zónu, kde byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny a následně byl předán přivolaným opavským policistům PČR. Lustracemi v dostupných evidencích bylo zjištěno, že se u výše jmenovaného sedmapadesátiletého muže jedná o recidivu, poněvadž byl v posledních 3 létech pravomocně odsouzen a potrestán, a to rozsudkem Okresního soudu v Ostravě z března roku 2010 pro trestný čin „Krádež“, za což mu byl uložen nepodmíněný trest odnětí svobody v délce trvání 8 měsíců, který vykonal v únoru roku 2011.


Dopravní nehodovost

V průběhu dne 12.1.2014 došlo na teritoriu Územního odboru Policie České republiky v Opavě k 1 nahlášené a šetřené dopravní nehodě, bez zranění osob, při které vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 10.000,- Kč.


Vloupání do sklepních prostor restaurace na ulici Úzké v obci Háj ve Slezsku

Dne 12.1.2014 zahájili policisté z Obvodního oddělení PČR v Hlučíně úkony trestního řízení ve věci přečinu „Krádež“, kterého se dopustil neznámý pachatel tím, že v přesně nezjištěné době od 19:00 hod. dne 11.1.2014 do 12:00 hod. dne 12.1.2014 na ulici Úzké v obci Háj ve Slezsku vnikl po odstranění visacího zámku poklopu zásobovací šachty do suterénu restaurace U Nádraží, kdy z vnitřních prostor sklepa odcizil 2 kusy plných 50-ti litrových sudů s 12-ti stupňovým pivem značky Velkopopovický kozel a dále plný 50-ti litrový sud s 12-ti stupňovým pivem značky Zlatovar, vše v hodnotě 7.300,- Kč, přičemž škoda na zařízení činí 200,- Kč. Poškozené soukromé firmě z Háje ve Slezsku tak byla způsobena celková škoda ve výši 7.500,- Kč.


Vloupání do rodinného domu na ulici Osvobození v obci Slavkov

Neznámý pachatel spáchal na ulici Osvobození v obci Slavkov přečin „Porušování domovní svobody“, přečin „Krádež“ a přečin „Poškození cizí věci“ tím, že v noční době od 22:00 hod. dne 11.1.2014 do 07:30 hod. dne 12.1.2014 vstoupil na pozemek jednoho z rodinných domů, kdy po rozbití skleněné výplně dveří se pokusil vniknout dovnitř, což se mu nepodařilo, následně však po žebříku vylezl do 1. patra tohoto domu, kdy po rozbití okna vnikl do obytných částí domu, odkud odcizil 2 kusy snubních prstenů ze žlutého kovu, 0,7 litrovou láhev alkoholu značky Metaxa 5*, 0,7 litrovou láhev alkoholu značky Scotch Whisky, 2 kusy 0,5 litrových láhví alkoholu značky Stará Myslivecká a 0,7 litrovou láhev Portského vína, čímž byla poškozenému muži ze Slavkova způsobena celková škoda ve výši 11.070,- Kč. Případ šetří policisté z Obvodního oddělení PČR v Opavě.

 


Odcizení jízdního kola z hospodářské budovy na ulici Nové v obci Malé Hoštice

Neznámý pachatel spáchal na ulici Nové v Opavě, městské části Malé Hoštice přečin „Krádež“ a přečin „Porušování domovní svobody“ tím, že v blíže neustanovené době od 18:00 hod. dne 11.1.2014 do 08:30 hod. dne 12.1.2014 vstoupil po přelezení oplocení na uzamčený pozemek jednoho z rodinných domů, kdy z přilehlé neuzamčené hospodářské budovy odcizil zde odstavené pánské trekinkové jízdní kolo značky Explorer černošedé barvy v hodnotě 1.990,- Kč, ke škodě poškozeného muže z Opavy-Malých Hoštic. Případ šetří policisté z Obvodního oddělení PČR v Opavě.


Vloupání do sklepních prostor v panelovém domě na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách

V přesně nezjištěné době od 16:30 hod. dne 10.1.2014 do 15:30 hod. dne 12.1.2014 neznámý pachatel spáchal v jednom z panelových domů na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin „Krádež“ ve stádiu pokusu tím, že po rozlomení vložky zámku dveří vnikl do sklepních prostor tohoto domu, které prohledal, nic zde neodcizil, poškozené organizaci SBD Rozvoj Opava-Kateřinky však vznikla na zařízení škoda ve výši 300,- Kč. Škoda ve výši 300,- Kč vznikla i poškozenému muži z Opavy-Kateřinek, neboť páčením zámku dveří se pokusil vniknout do jeho sklepní místnosti, což se mu nepodařilo a nic nebylo odcizeno. Celková hmotná škoda na majetku tak činí 600,- Kč a případ šetří policisté z Obvodního oddělení PČR v Opavě.


Zatajení nálezu mobilního telefonu v baru Depo na ulici Dolní náměstí v Opavě

Dne 12.1.2014 policisté z Obvodního oddělení PČR v Opavě zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinu „Zatajení věci“, kterého se dopustil neznámý pachatel tím, že dne 11.1.2014 v době mezi 03:00 hod. a 04:00 hod. v baru Depo na ulici Dolní náměstí v Opavě nalezl zde volně odložený mobilní telefon značky Samsung Galaxy S3 stříbrné barvy v hodnotě 9.000,- Kč, který zde zapomněl poškozený muž z Opavy. Případ šetří policisté z Obvodního oddělení PČR v Opavě.


Třiatřicetiletý muž z Opavy neoprávněně vnikl na pozemek domu v Suchých Lazcích

Dne 12.1.2014 policisté z Obvodního oddělení PČR v Opavě na základě oznámení od ženy ročníku narození 1986 z Opavy-Suchých Lazců zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinu „Porušování domovní svobody“, kterého se dopustil muž ročníku narození 1980 z Opavy, neboť tento v době mezi 13:40 hod. a 14:20 hod. dne 12.1.2014 neoprávněně vstoupil na pozemek jednoho z rodinných domů na ulici Ke Strážnici v Opavě, městské části Suché Lazce, na kterém i přes nesouhlas oznamovatelky neustále setrvával, úmyslně poškodil rozbitím kameny skleněnou výplň sklepního okna a zastavil přívod plynu do domu na plynové přípojce, čímž byla shora uvedené poškozené ženě způsobena celková škoda ve výši 500,- Kč. Vše je nadále v prověřování a v prošetřování.


Vloupání do osobního automobilu v obci Litultovice

V blíže neustanovené době od 16:00 hod. dne 11.1.2014 do 12:00 hod. dne 12.1.2014 neznámý pachatel spáchal v obci Litultovice přečin „Porušování domovní svobody“ a přečin „Krádež“ tím, že vstoupil na volně přístupný pozemek u jednoho z rodinných domů, kdy po rozbití okna zadních dveří vnikl do zde zaparkovaného osobního motorového vozidla značky Škoda Fábia, odkud odcizil koženkovou tašku, ve které byly různé osobní doklady, osobní písemnosti, vizitky, navštívenky, skládací deštník, kalkulačka, krabičky léků a stravenky, vše v hodnotě 1.600,- Kč, přičemž škoda na zařízení automobilu činí 3.000,- Kč. Odcizená taška byla následně i s věcmi nalezena u objektu Požární zbrojnice v obci Litultovice a byla vrácena zpět poškozenému muži ročníku narození 1964 z Litultovic. Případ šetří policisté z Obvodního oddělení PČR ve Velkých Heralticích.


Zpracoval :
René Černohorský

vytisknout  e-mailem