Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Údajné močení na túje vyvrcholilo napadením

HRADECKO - Soused vyvázl s poraněným uchem, zápěstím a dalšími drobnými zraněními  

Hradečtí policisté v pondělí 22. října 2012 sdělili podezření ze spáchání přečinu výtržnictví osmatřicetiletému muži z Hradce Králové. Ten je důvodně podezřelý, že v letos (2012) v říjnu napadl před domem v Hradci Králové souseda.

Dlouhodobé sousedské spory vyvrcholily v úterý 9. října 2012 v dopoledních hodinách. Toho dne krátce po jedenácté hodině dopoledne útočník napadl souseda nejprve slovně. Přitom ho častoval sprostými výrazy. Následně na něj zaútočil i fyzicky. Poškozeného udeřil pěstí do hlavy, až spadl na zem. Oběť z útoku vyvázla s poraněným uchem, zápěstím, loktem a dalšími drobnými zraněními. Po incidentu napadený třiašedesátiletý muž vyhledal lékařské ošetření. Po ošetření lékařem byl propuštěn domů. Jelikož byl poškozený muž v důchodu, nebyla mu vystavena pracovní neschopnost. Poškozený se prý po útoku necítil být omezen na běžném způsobu života. Hmotná škoda napadenému muži nevznikla.

Podle poškozeného muže důvodem posledního útoku bylo údajné ničení dřevin. Prý na něj podezřelý muž zvýšeným hlasem křičel, že mu u jeho domu močí na túje, které vlivem toho chřadnou.

Vzhledem k tomu, že policisté případ šetří ve zkráceném přípravném řízení, bude o jeho dalším osudu v brzké době rozhodovat soud. Za výtržnictví může soud útočníka poslat až na dva roky do vězení.

nprap. Anna Pešavová - 23. října 2012 (14:10)

vytisknout  e-mailem