Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

„Učení“ Policejními pohádkami

MS kraj – policisté četli napříč krajem 

V týdnu od 6. – 12. března 2019 moravskoslezští policisté v rámci popularizace čtení realizovali na celém svém území tradiční preventivní aktivitu s názvem Týden čtení Policejních pohádek. Pomyslný start se uskutečnil na ostravském obvodním oddělení Ostrava-střed. Policisté dále zavítali za dětmi do knihoven, škol, školek či nemocnic také na Karvinsku, Opavsku, Novojičínsku a Bruntálsku. Naopak na Třinecku přišly děti za policisty do budovy Integrovaného výjezdového centra. V rámci dopravní tématiky četl v ostravské základní škole i vedoucí krajské dopravní policie plk. Mgr. Jiří Zlý. Pohádkovou formou bylo v týdnu osloveno více jak pět stovek dětí. 
 
Při „učení pohádkou“ si děti oživily zásady bezpečného chování. Měly také možnost seznámit se s prací policejních kynologů, vybavením policistů či s taji kriminalistické techniky a odnést si sebou domů svůj jedinečný otisk prstu. Někde si děti prohlédly služební vozidla, a také si zasoutěžily ve skládání pohádkového puzzle. Od policistů všechny děti obdržely drobné dárky. Knihu Policejní pohádky při čtení policisté darovali do škol, školek či nemocnic, a také výhercům v soutěžích. 
 
Dle rozradostněných tváří věříme, že preventivní aktivita se dětem velmi líbila, a kromě zážitků a dárků získaly i povědomí, jak se v krizových situacích zachovat. 
 
Vice o proběhlém týdnu čtení na jednotlivých územích v kraji: http://www.policie.cz/clanek/brezen-mesic-knihy-a-policejnich-pohadek.aspx

por. Mgr. Lukáš Kendzior
Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje
oddělení tisku a prevence
14. 3. 2019

vytisknout  e-mailem