Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

U policie skončil zkušený kriminalista nprap. Stanislav Maňhal

KARLOVARSKÝ KRAJ – Na „kriminálce“ sloužil dlouhých 26 let. 

Policistou se nprap. Stanislav Maňhal stal v roce 1991. Do historie Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje se zapsal hodně tučným písmem. K poslednímu červnovému dnu odešel zkušený kriminalista do zaslouženého důchodu, ovšem pouze proto, že mu to ukládál zákon. Kdyby tomu tak nebylo, tak by práci, kterou dělal rád, vykonával  i nadále. 1

Jeho policejní kariéra začala na Obvodním oddělení Sokolov – město. Po nástupu  absolvovat základní odbornou přípravu. Když ji úspěšně dokončil, sloužil na obvodním oddělení. Od 1. dubna 1994  nastoupil na oddělení obecné kriminality v Sokolově. Později působil na detašovaném pracovišti kriminální policie v Kynšperku a v Habartově.  V Kynšperku nad Ohří pracoval až do současné doby. Jeho práce se mu stala zároveň i koníčkem. Řešil stovky případů a právě různorodá policejní práce mu dodávala sílu a energii do dalších let.

„Byla samozřejmě i období, kdy jsem si říkal, že toho mám dost a že jsem unavený. Tu práci jsem ale dělal rád, takže jsem to vždy překonal. Stále jsem byl v pohybu a mezi lidmi. Nedokážu si představit, že bych ráno přišel do práce a třeba celý den seděl u počítače. Měl jsem to štěstí, že jsem dělal práci, která mě naplňovala,“ uvedl nprap. Stanislav Maňhal, který bude na své kolegy a policejní práci vždy rád vzpomínat. „Kolegů bylo za tu dobu opravdu hodně. Na policii budu mít dobré vzpomínky,“ dodal.

Z rukou plk. Mgr. Petra Macháčka, ředitele Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje, převzal ve středu 24. června 2020 nprap. Stanislav Maňhal „Pamětní bodák“, který mu udělil policejní prezident brig. gen. Mgr. Jan Švejdar za zvlášť mimořádné zásluhy o Policii České republiky. „Kolega Stanislav Maňhal šel vždy svým přístupem k policejní práci příkladem všem svým kolegům. Proto mě velice těší, že mu bylo uděleno jedno z nejvyšších ocenění, které si za to, co pro policii odvedl, jednoznačně zaslouží. Za odvedenou práci mu patří velké poděkování. Zároveň mu přeji, aby se mu v další životní etapě dařilo minimálně tak, jako v etapě, kterou prožil u policie,“ uvedl ředitel plk. Mgr. Petr Macháček.

nprap. Jakub Kopřiva
2. 7. 2020

Odkazy do noveho okna

Předání ocenění

Předání ocenění 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem