Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

U Nové Huti se včera někdo zbavil 19 pneumatik, přitom ohrozil projíždějící osobní vlak

ČESKOLIPSKO - Pátráme po pachateli a žádáme veřejnost o pomoc. 

V úterý 26. května krátce po 19. hodině projížděl Horní Světlou poblíž Nové Huti ve směru na Českou Lípu osobní vlak, když se ze strmého svahu nad ním začaly valit dolů pneumatiky a některé z nich dopadly na koleje. Strojvedoucí začal okamžitě brzdit a vlak zastavil. V té době se v něm nacházeli tři cestující a dva zaměstnanci Českých drah. Nikdo z nich při této události naštěstí žádné zranění neutrpěl. 

Škoda, která na vlakové soupravě vznikla, byla ale natolik vážná, že už dál nemohla pokračovat v jízdě do cílové stanice a jen dojela v nouzovém režimu do nejbližší železniční stanice ve Svoru. Ohledáním místa jsme zjistili, že někdo u odpočívadla u silnice číslo 26844 vyhodil krátce před průjezdem vlaku celkem 19 starých pneumatik, z nichž tři dopadly přímo na koleje. Domníváme se, že nešlo o úmyslný útok na vlakovou soupravu, ale že se spíše jen někdo potřeboval pneumatik zbavit a netušil, že pod vysokými stromy zarostlým svahem leží v údolí koleje.22
 

To nikoho samozřejmě neomlouvá a pokud se nám pachatele podaří vypátrat, obviníme ho z přečinu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení, za který ho soud může potrestat odnětím svobody až na jeden rok. V této souvislosti žádáme případné svědky, kteří si včera kolem 19. hodiny všimli vozidel zaparkovaných na odpočívadle u silnice č. 26844 mezi Novou Hutí a Horní Světlou nedaleko křižovatky se silnicí I/9 nebo v tomto prostoru čehokoliv podezřelého , aby nás kontaktovali na lince 158. Zejména nám mohou pomoci záběry z palubních kamer vozidel vztahující se k  místu a času. Děkujeme.

Pachatel, který svým chováním takto závažně ohrozil bezpečnost provozu na železnici, by neměl zůstat nepotrestán. 

27. 5. 2020
por. Bc. Ivana Baláková
tisková mluvčí KŘP Libereckého kraje

vytisknout  e-mailem