Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

U Jičína bouralo několik vozidel

JIČÍNSKO - Na vině je zřejmě nepřizpůsobení rychlosti. 

Krátce po osmé hodině ranní byli dne 26. 12. 2019 policisté přivoláni k několika dopravním nehodám, které se staly na krátkém úseku v délce několika desítek metrů na jičínském obchvatu. Nejspíše vlivem počasí zde bouralo několik vozidel. Dopravní nehody se obešly bez zranění a alkohol u řidičů vyloučily na místě provedené dechové zkoušky. 

Na místo přijela pomoci kolegům řídit složitou dopravní situaci a vyšetřovat dopravní nehody navíc další přivolaná policejní hlídka. V průběhu vyšetřování však do jejího auta, v němž se v tu chvíli nenacházela žádná osoba, narazilo zezadu vozidla tov. značky Kia. I tato dopravní nehoda se však obešla bez zranění.

Řidiči čelí podezření ze spáchání přestupku nepřizpůsobení rychlosti jízdy stavu a povaze vozovky, za což jim v příkazním řízení na místě hrozí sankce až do výše dvou tisíc korun, případně ve správním řízení až do výše dvou a půl tisíc korun. 

Okolnosti, příčiny a další souvislosti těchto dopravních jsou i nadále předmětem šetření jičínských dopravních policistů. 

por. Magdaléna Vlčková
26. 12. 2019 

vytisknout  e-mailem