Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

U dopravní nehody poblíž Sosnové zasahovaly dva vrtulníky

ČESKOLIPSKO - Motocyklista a jeho spolujezdkyně utrpěli těžká zranění. 

Včera kolem 17.30 zasahovaly dva vrtulníky zdravotnické záchranné služby u dopravní nehody poblíž obce Sosnová na silnici první třídy v lokalitě zvané Ramš. Zde se rozhodl kolonu vozidel jedoucích od Zahrádek na Českou Lípu předjet 35letý motocyklista na stroji Honda, ale než tento manévr dokončil, narazil do levé přední části Škody Superb, která z předjížděné kolony odbočila vlevo.

Náraz do superbu odhodil motocykl do pole. Motocyklista a jeho 22letá spolujezdkyně přitom utrpěli mnohočetná těžká zranění, která si vyžádala letecký transport do nemocnice. Muže vrtulník přepravil  na traumacentrum do Liberce a mladou ženu na traumacentrum do Ústí nad Labem.

Vyšetřování příčin nehody si na místě převzala služba kriminální policie a vyšetřování. V této souvislosti si vyžádáme znalecký posudek z oboru dopravy, který nám pomůže odpovědět na otázku,  jakou míru viny nesou na nehodě její jednotliví účastníci. Palubní kamera jednoho z projíždějících řidičů  zaznamenala nejen nehodu samotnou, ale i předchozí rizikové chování tohoto motorkáře, který ho  předjel na plné čáře a přitom ohrozil další auto v protisměru.

11. 9. 2019
por. Bc. Ivana baláková
Oddělení tisku a prevence
Česká Lípa

Odkazy do noveho okna

nehoda u Ramše 1

nehoda u Ramše 1 

Detailní náhled

nehoda u Ramše 2

nehoda u Ramše 2 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem