Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

U cyklisty jsme naměřili 4,26 promile v dechu.

BŘECLAVSKO: Alkohol nepatří ani za řídítka! 

Břeclav - Mezi rekordmany v naměřené hladině alkoholu se tentokrát zařadil 33letý cyklista, který havaroval v pátek v dopoledních hodinách přímo v centru Břeclavi. Muž si sedl na kolo i přesto, že celou noc popíjel alkoholické nápoje a posilnil se také ráno. Nebylo divu, že jízdu na kole nezvládl. Na chodníku v ulici třída 1. máje z kola upadl a zůstal ležet.

Než cyklistu odvezla sanitka k ošetření, vyzvali jej policisté k provedení orientační dechové zkoušky. A výsledek byl opravdu zarážející – na displeji se objevila nejdříve hodnota 3,87 a při opakované zkoušce za pár minut dokonce hladina stoupla na 4,26 promile! Spisový materiál tak poputuje správnímu orgánu.

Je důležité si připomenout, že i cyklisté jsou řidiči, i když nemotorového vozidla, a vztahují se na ně dle zákona určité povinnosti. Pokud je cyklista vědomě porušuje a sedne si za řídítka ve stavu vylučujícím způsobilost, který si přivodí konzumací alkoholu, platí pro něho stejně vysoké postihy ve správním řízení, jako pro řidiče motorových vozidel. A to bývá pro vystřízlivělé cyklisty mnohdy nemilé zjištění!

por. Mgr. Kamila Haraštová, 22. července 2019

vytisknout  e-mailem