Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Tým zásahové jednotky opět bodoval na mezinárodním mistrovství

Jihočeský kraj – Jihočeská zásahovka patří historicky k nejúspěšnějším týmům. 

V minulém týdnu se v Moravskoslezském kraji uskutečnilo Policejní mistrovství České republiky zásahových jednotek s mezinárodní účastí. Dva náročné dny, čtyři disciplíny, dvanáct pětičlenných týmů a extrémní počasí, ve kterém policisté prověřili svou fyzickou, taktickou a střeleckou dovednost. O tom všem bylo uplynulé, z pohledu Jihočechů, perfektně připravené mistrovství, které vyhrál tým policistů z Útvaru rychlého nasazení, druhé místo patří policistům ze Zásahové jednotky Ústeckého kraje a třetí místo letos obsadili policisté ze Zásahové jednotky Jihočeského kraje. Mistrovství se zúčastnily týmy policistů Zásahových jednotek krajských ředitelství, Speciálních jednotek Temelín a Dukovany, Útvaru rychlého nasazení a týmy policistů ze Slovenska a Polska. Celé závody se odehrály ve Frýdku-Místku a na střelnici ve Staré Bělé. První den mistrovství čekala na policisty silová disciplína, která prověřila jejich fyzickou připravenost. V plné výstroji například museli odtlačit těžkotonážní vozidlo, uběhnout stanovený úsek, střílet z vrhače granátu a transportovat figurínu. Druhý den byly pro závodníky připraveny tři disciplíny, které prověřily střelecko-taktické dovednosti, ale policisté pracovali i ve výškách a nad volnou hloubkou. Během disciplín museli závodníci prokázat nejen fyzickou a profesní zdatnost, ale také schopnost týmové spolupráce. Při vyloženě střelecké disciplíně policisté předvedli střeleckou zdatnost hned z několika zbraní, útočné pušky, samopalu, brokovnice a pistole. Svůj úkol zde měl i odstřelovač. Při práci ve výškách a nad volnou hloubkou závodníci překonali trasu pomocí stoupacích prostředků, tzv. jümaru, dále přes provazový i pevný žebřík a balkonové zábradlí, kde dále provedli služební zákrok, jehož základem byla eliminace pachatele a ošetření nezúčastněné osoby (figuríny) a její transport do bezpečí.

Policisté na tomto mistrovství opět uspěli. Letos jim stejně jako loni patří třetí místo. Historicky se však naše jednotka řadí k nejúspěšnějším týmům. V průběhu mnoho let, ve kterých mistrovství zásahových jednotek probíhá, posbírali policisté mnoho medailí a v letošním roce je naprostou raritou našeho týmu fakt, že v něm spolu soutěžili otec a syn, což se v historii závodů odehrálo úplně poprvé.

Celý pětičlenný tým policistů Zásahové jednotky Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje odvedl vynikající profesionální výkon a za jejich úspěch jim náleží velká gratulace.

kpt. Lenka Krausová

28. srpna 2023

Odkazy do noveho okna

Tým zásahové jednotky opět bodoval na mezinárodním mistrovství

Tým zásahové jednotky opět bodoval na me... 

Detailní náhled

Tým zásahové jednotky opět bodoval na mezinárodním mistrovství

Tým zásahové jednotky opět bodoval na me... 

Detailní náhled

Tým zásahové jednotky opět bodoval na mezinárodním mistrovství

Tým zásahové jednotky opět bodoval na me... 

Detailní náhled

Tým zásahové jednotky opět bodoval na mezinárodním mistrovství

Tým zásahové jednotky opět bodoval na me... 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem