Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Tvrdil, že se polepšil a chce být dobrým příkladem pro syna

NĚMČICE NAD HANOU - Pro sdělení podezření si přijel autem pod vlivem drog. 

V sobotu 4. července 2020 krátce po půlnoci kontrolovali policisté místního obvodního oddělení v centru města Němčice nad Hanou osobní automobil Fiat a jeho čtyřiačtyřicetiletého řidiče. Provedenou zkouškou u muže policisté detekovali látky amphetamin/metamphetamin. S výsledkem testu řidič nesouhlasil a přiznal pouze užití jednoho „jointu“ marihuany asi před dvěma měsíci. Dále uvedl, že se částečně živí jako řidič a také, že chce být dobrým příkladem pro svého syna, proto by nikdy před jízdou drogy neužil. Na výzvu policistů se pak dobrovolně podrobil odbornému lékařskému vyšetření ke zjištění ovlivnění zakázanými látkami. Lékařské vyšetření ke smůle otce a řidiče přítomnost zakázaných látek potvrdilo. Navíc v takové koncentraci, že policisté na základě posudku věc podezření z dopravního přestupku překvalifikovali na podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykových látek. Vzhledem k trestní minulosti muže (i drogové), tento výsledek pro policisty velikým překvapením nebyl.

V pondělí 10. srpna 2020 si tak muž od policistů vyslechl sdělení podezření z uvedeného přečinu. V případě prokázání viny a odsouzení mu za tento skutek hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Na návštěvu obvodního oddělení podezřelý muž přijel automobilem a ke své smůle byl krátce po odjezdu opět kontrolován. A situace se opakovala - test ukázal přítomnost látek amphetamin/metamphetamin, muž užití pervitinu popřel a dobrovolně se podrobil odbornému lékařskému vyšetření. Další jízdu mu policisté zakázali. Pro své jednání je podezřelý z přestupku podle zákona o silničním provozu. Za ten mu hrozí pokuta 2 500 až 20 tisíc korun a zákaz činnosti na dobu od šesti měsíců do jednoho roku.

por. Mgr. František Kořínek

11. srpna 2020

vytisknout  e-mailem