Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Tvrdil, že pomáhal

Havířov - zadržen byl díky všímavému personálu. 

V druhém májovém týdnu byli na základě oznámení vysláni policisté oddělení hlídkové služby Karviná do jednoho z domů s pečovatelskou službou v Havířově. Ošetřovatelky, které v jednom pokoji uviděly neznámého muže, nejprve kontaktovaly městskou policii. Muž  jim měl tvrdit, že je příbuzný staré paní, v jejímž pokoji se nacházel. Nevěřily mu. Rodinu seniorky znaly. Jejich podezření ještě umocnilo zjištění, že se muž pokusil odnést věci, které evidentně paní patřily. To se již na místo dostavili také policisté oddělení hlídkové služby, kteří ověřili mužovu totožnost a eskortovali ho na obvodní oddělení Havířov 3.

Devětatřicetiletý muž policistům vypověděl, že pomáhal starší paní s chodítkem, kterou potkal na ulici. Uvedl, že ji doprovodil do vnitřních prostor domova. Do pokoje další klientky údajně vstoupil, protože paní potřebovala pomoct s vypnutím televizoru. Igelitovou tašku s jejími osobními věcmi měl prý u sebe proto, že mu ji půjčila. Popíral, že by se dopustil jakéhokoli protiprávního jednání.
Svědecké výpovědi i další indicie, které policisté zjistili, ovšem nasvědčovaly pravý opak. V rámci zkráceného přípravného řízení mu tedy sdělili podezření ze spáchání přečinů krádeže a porušování domovní svobody. Vzhledem k tomu, že za obdobou majetkovou trestnou činnost byl v minulosti již odsouzen, hrozí mu trest odnětí svobody až na tři roky.

por. Mgr. Daniela Vlčková

vytisknout  e-mailem