Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Tvoje cesta on-line

MS kraj – preventiské radí, jak se bezpečně pohybovat v on-line prostředí 

Poslední školní týdny se na Frýdecko-Místecku nesly v duchu projektu „Tvoje cesta on-line“. První přednáška proběhla ještě v modu distanční výuky dne 7. 6. 2021, kde si přednášku vyslechly tři třídy druhého stupně ZŠ v Metylovicích.

Dne 10. 6. 2021 se preventisté setkali tentokrát s dětmi osobně na ZŠ ve Fryčovicích. Žáci druhého stupně si kromě projektu Tvoje cesta on-line popovídali o šikaně na internetu a možné právní dopady takovéhoto jednání. Beseda zde se rozvinula nad příběhy, se kterými se Policie ČR potýká v praxi.

V neposlední řadě bylo realizováno dne 24. 6. 2021 pět přednášek pro druhý stupeň na ZŠ Sedliště. V problematice kyberprostoru se žáci dobře orientovali. Obsah přednášek byl současně propojen s problematikou trestní odpovědností mládeže. Vysvětlili jsme si nejen jak postupovat, když se žáci stanou obětí „predátora“ na sociálních sítích, ale i to, jaké trestně-právní následky by měla situace, kdyby se sami stali „predátory“.

Jako upomínku si žáci odnesly sešity s logem projekt „Tvoje cesta #onlinem.“

O preventivní aktivity na nový školní rok 2021/2021 mohou pedagogové škol žádat na emailové adrese Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, oddělení prevence: krpt.prevence@pcr.cz.

Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje
nprap. Bc. Lucie Galiová
vrchní inspektor
28. června 2021

vytisknout  e-mailem