Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

„TVOJE CESTA NAČISTO“

Praha venkov – VÝCHOD – Do projektu primární protidrogové prevence se zapojili žáci Základní školy Heuréka v obci Úvaly. 

Dne 7. prosince tohoto roku realizovali policejní preventisté Územního odboru Praha venkov – východ program primární protidrogové prevence „TVOJE CESTA NAČISTO“ pro žáky druhého stupně Základní školy Heuréka v obci Úvaly.

Program byl veden formou interaktivní přednášky, založené na promítání skutečného příběhu. Byl proložen soutěžní hrou a doplněn odborným výkladem policistů k vybraným pojmům trestního a přestupkového práva vztahujícího se k problematice návykových látek, jejich užívání, podávání a prodeje.  

Cílem programu bylo interaktivní formou vysvětlit trestněprávní odpovědnost v důsledku užívání návykových látek a posílit tak u dospívající mládeže právní vědomí, prohloubit diskusi o rizicích závislosti a zvýšit u žáků motivaci ke zdravému životnímu stylu a společenské odpovědnosti. Hlavní snahou bylo prostřednictvím témat svobody jednotlivce a respektování zákonů dojít k závěru, že zákony mají nezletilé a mladistvé ochránit před nebezpečími a negativními dopady.

por. Bc. Lucie Nováková
komisař
P ČR Praha venkov - VÝCHOD
7. prosince 2022

vytisknout  e-mailem