Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Tuning sraz přilákal okolo 700 vozidel

HRADECKO – Policisté udělili pokuty za více jak 30 tisíc korun. 

tuning sraz.jpgtuning sraz.jpgV sobotu 26. listopadu 2022 se v Hradci Králové uskutečnil sraz cca 700 tuningových vozidel, která pak za doprovodu policejních hlídek odjela do Pardubic. Celou akci měli pod dohledem dopravní policisté, kteří se zaměřili převážně na důslednou kontrolu technického stavu vozidel, dále na jízdu pod vlivem alkoholu a drog, nesprávný způsob jízdy, dodržování používání bezpečnostních pásů, držení hovorového zařízení za jízdy a na další obecně platná ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích.

Policisté uložili příkazem na místě celkem 28 pokut za téměř 31 tisíc korun. Nejvíce přestupků (celkem 20) policisté odhalili právě při kontrole technického stavu vozidel. Pražská třída - 26.11.2022Pražská třída - 26.11.2022Na křižovatce ulic Pražská třída a Kutnohorská navíc jedna z účastnic srazu způsobila dopravní nehodu. Osmnáctiletá řidička osobního automobilu značky BMW nedala při odbočování vlevo přednost v jízdě řidiči osobního automobilu VW. Nehoda se obešla bez zranění, přítomnost alkoholu u řidičů vyloučili policisté provedenou dechovou zkouškou.  Řidičce uložili pokutu příkazem na místě ve výši 500 korun.

Policisté se stále intenzivně věnují dohledu nad bezpečností silničního provozu. Cílí na nezodpovědné řidiče, kteří usedají za volant svých vozidel pod vlivem alkoholu či drog, dále samozřejmě i na ty řidiče, kteří porušují rychlostní limity, anebo nedodržují jakákoliv další ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích. Tito řidiči jsou hrozbou, nejenom pro ostatní účastníky silničního provozu, ale i pro sebe samotné. Na silnicích se neustále objevuje velké množství nezodpovědných a neukázněných řidičů, jejichž jednání by v důsledku mohlo mít fatální následky.

por. Ing. Eliška Pospíšilová
28. 11. 2022, 14:00

Odkazy do noveho okna

tuning sraz

tuning sraz 

Detailní náhled

Pražská třída - 26.11.2022

Pražská třída - 26.11.2022 

Detailní náhled

Pražská třída - 26.11.2022

Pražská třída - 26.11.2022 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem