Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Tuning sraz

HRADECKO – Téměř 30 pokut. 

V sobotu 21. října se na parkovišti u jednoho obchodního domu v Kuklenách uskutečnil tuningový sraz, kterého se účastnilo kolem 200 vozidel. Do akce byla zapojena desítka policistů, která se zaměřila převážně na důslednou kontrolu technického stavu vozidel, dále na jízdu pod vlivem alkoholu a drog, nesprávný způsob jízdy, dodržování používání bezpečnostních pásů, držení hovorového zařízení za jízdy a na další obecně platná ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích.

Policisté uložili příkazem na místě celkem 26 pokut za téměř 30 tisíc korun. Nejvíce přestupků policisté odhalili právě při kontrole technického stavu vozidel a při použití, resp. nepoužití bezpečnostních pásů.

Policisté se stále intenzivně věnují dohledu nad bezpečností silničního provozu. Cílí na nezodpovědné řidiče, kteří usedají za volant svých vozidel pod vlivem alkoholu či drog, dále samozřejmě i na ty řidiče, kteří porušují rychlostní limity, anebo nedodržují jakákoliv další ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích. Tito řidiči jsou hrozbou, nejenom pro ostatní účastníky silničního provozu, ale i pro sebe samotné. Na silnicích se neustále objevuje velké množství nezodpovědných a neukázněných řidičů, jejichž jednání by v důsledku mohlo mít fatální následky.

por. Ing. Eliška Pospíšilová
23.10. 2023, 10:00

vytisknout  e-mailem