Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Tucet stíhaných osob

PRAHA VENKOV-JIH – Úspěšný zásah kriminalistů proti třinácti osobám z drogového prostředí proběhl minulý týden na několika místech Středočeského kraje a hlavního města Prahy. 

V rámci akce, na které úzce spolupracovali policisté z pěti územních odborů, dvou útvarů středočeského krajského ředitelství a jednoho s celorepublikovou působností, došlo v průběhu letošního 25. října k zadržení deseti mužů a tří žen. Jednalo se o osoby ve věkovém rozmezí 30 až 48 let, které se zabývaly jak výrobou, tak i následnou distribucí drog. S ohledem k povaze trestné činnosti při zadržení některých z nich asistovali i policisté ze středočeské zásahové jednotky.
Při následné realizaci úkonů trestního řízení kriminalisté v rámci provedených deseti domovních prohlídek a osmi prohlídek nebytových prostor odhalili tři „varny“ - nelegální výrobny drog a dvě pěstírny marihuany. Dále se jim podařilo zajistit i několik druhů drog, kdy se jednalo o pervitin, marihuanu, kokain, ale i tablety, obsahující pseudoefedrin.
Úterní policejní zásah byl jen vyvrcholením půlroční intenzivní přípravy a pečlivé práce kriminální policie, spočívající v důsledném dokumentování i vyhodnocování získaných poznatků a následném prověřování všech dostupných informací.
Proti dvanácti osobám je nyní vedeno trestní stíhání pro trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Sedmi obviněným, v případě jejich odsouzení za tuto trestnou činnost, teď hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od jednoho roku do pěti let, pěti dalším až desetiletý trest vězení. Další informace s ohledem na fázi probíhajícího trestního řízení nelze zatím poskytnout.


por. Bc. Zdeněk Chalupa
tiskový mluvčí
P ČR Praha venkov-JIH
31. října 2016

Odkazy do noveho okna

marihuana - sušina

marihuana - sušina 

Detailní náhled

tablety - léky

tablety - léky 

Detailní náhled

marihuana - rostliny

marihuana - rostliny 

Detailní náhled

laboratorní baňka

laboratorní baňka 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem