Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Tropil výtržnosti a skončil v cele

LIBEREC - Alkohol udělal své. 

Včera večer byli policisté přivoláni do domu v Hodkovické ulici, kde si lidé stěžovali na "hlučícího" muže. Ten kopal do zábradlí, nevynechal ani dveře sousedů a přitom vykřikoval vulgárnosti. Když přijela policejní hlídka a žádala muže opakovaně, aby se přestal chovat vulgárně a prokázal svoji totožnost, platilo to na něho spíše opačně. S policisty nechtěl spolupracovat a ve svém jednání pokračoval dál. Nereagoval ani na výzvy, že pokud bude dále pokračovat, použijí proti němu policisté donucovací prostředky. K tomu také nakonec museli policisté přistoupit. Následně u něho provedli osobní prohlídku, při které našli otevírací nůž. Ten mu odebrali a jako zadrženého ho převezli na policejní oddělení ve Vesci. Ani tam ale nepřestal se svými vulgárnostmi a urážel policisty. Na oddělení byl také podroben orientační dechové zkoušce, kdy se na displeji měřícího přístroje objevila hodnota přes dvě promile. Sám zadržený doznal, že vypil "půllitrovku" rumu. Policisté eskortovali muže do nemocnice k vyšetření, kde lékař uvedl , že je schopen pobytu v policejní cele. Tam byl také po desáté večer umístěn a čeká na další úkony.

NÁPIS HO PŘIJDE DRAHO
Strážníkům městské policie se podařilo ve středu večer zadržet mladíky ve věku 21 a 22 let, kteří se "výtvarně realizovali" před budovou polikliniky na Masarykově ulici. Přistihli je ve chvíli, kdy jeden z nich, pod  dozorem svého kamaráda,  sprejoval na dva kontejnery nápis "LES CACTUS". Hlídka strážníků mladíky zadržela a převezla je k dalším úkonům policistům na obvodní oddělení. Poté, co oba dva mladíci podali k dané věci vysvětlení, sdělili policisté mladšímu z nich ve zkráceném trestním řízení podezření z trestného činu "sprejerství". O rok starší kamarád figuruje v této věci jako svědek.
"Klukovina" přijde ale 21 letému mladíkovi draho. Sprejerství je podle trestního zákona postihováno až ročním vězením nebo peněžitým trestem.

V AUTĚ MĚL "PŘIPRAVENÉ"  PENÍZE
Nečekané, ale milé překvapení čekalo na neznámého zloděje v autě, do kterého se v noci z 16. na 17. září vloupal. Felicii měla její majitelka zaparkovanou poblíž panelového domu na Borovém Vrchu. Bohužel si v autě zapomněla peněženku a osobní doklady. Tohle vše rázem změnilo majitele. Zloděj zřejmě nečekal, co se mu poštěstí. V peněžence bylo totiž bezmála třicet tisíc korun. O štěstí  tak naopak nemůže mluvit majitelka auta, pro kterou byla krádež finanční částky nemilým překvapením. Obrátila se na policisty, kde podala trestní oznámení na neznámého pachatele. Ti se nyní budou snažit vypátrat zloděje, který peníze ukradl. 

ŠEL SI "NATANKOVAT" ZADARMO
Zřejmě ve finanční krizi se ocitl zloděj, který nechtěl "zbytečně" utrácet za pohonné hmoty. Zvolil proto jiný, protizákonný způsob. V noci ze čtvrtka na pátek vnikla do objektu Technických služeb města Liberec. Pak poškodil ochranný zámek u nádrže přístroje na asfalt a z něho si odčerpal sto šedesát litrů nafty. On sám tímto způsobem ušetřil osm tisíc korun, naopak taková škoda ale vznikla technickým službám, které podali na neznámého zloděje trestní oznámení policistům.

NÁKUP PO ZAVÍRACÍ DOBĚ
Překročení zákona zvolil jako alternativu rovněž zloděj, který kradl v noci 17. září na Frýdlantsku v Kunraticích. Poblíž hraničního přechodu se vloupal do objektu tržnice a pak i do jednoho ze stánků. Kdyby šel zloděj regulerně nakupovat, měl by majitel stánku radost z vysoké tržby. Zloděj si totiž vzal alkohol a různé textilní zboží za padesát tisíc korun. V tomto případě je to ale pro majitele stánku ztráta. S případem se proto obrátil na policisty, kteří v dané věci již zahájili úkony trestního řízení proti neznámému pachateli pro podezření z krádeže. V případě, že se jim podaří odhalit "nočního zákazníka", hrozí mu až tříletý trest odnětí svobody.

 

Vlasta Suchánková
pislbc@mvcr.cz   974 466 207

vytisknout  e-mailem