Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Trojice byla obviněna

DOLNÍ DOBROUČ – případ vloupání do místní cukrárny byl rozuzlen  

Ztratily se cukrovinkyZtratily se cukrovinky


     Před dvěma týdny jsme vás informovali o případu vloupání do cukrárny v Dolní Dobrouči. Tehdy se ztratil alkohol, cigarety a cukrovinky (více zde). Ve druhé polovině ledna bylo policistům oznámeno vloupání do restaurace také v Dolní Dobrouči. I o tomto případu jste se mohli na našich stránkách dočíst (více zde). Není příliš obvyklé, že by se staly dva takové případy v malé obci za velmi krátkou dobu. Policisté se proto na tuto lokalitu zaměřili. V minulých dnech oba případy rozuzlili a včera padlo i obvinění.

     V souvislosti s těmito případy byli obviněni dva muži (21, 32) a mladá žena (20), která si s sebou na výpravy za bohatstvím brala i svého mladšího bratra. V průběhu šetření vyšlo najevo, že toho mají na svém kontě s největší pravděpodobností ještě více. Soustředili se na objekty v Dolní Dobrouči. V polovině ledna vlezli i do dvou stánků. Z prvního se ztratilo drobné nářadí a krumpáč. Nářadí se jim stalo velkým pomocníkem ve chvíli, kdy se „potřebovali“ dostat do stánku na fotbalovém hřišti. Uvnitř sebrali alkohol za 400 korun. Na zařízení ale vznikla majiteli škoda za dalších 3,5 tisíce.

     Největší škoda vznikla majiteli cukrárny. Tam byly odcizeny věci za více než 22 tisíc korun. Naopak nejvíce poškozené zařízení měl majitel stánku na fotbalovém hřišti. Na dveřích nezvaní hosté způsobili škodu za již výše uvedených 3,5 tisíce.

     Uvedenou trojici včera policisté obvinili z přečinů krádeže a poškození cizí věci. Nyní jim vzhledem ke způsobené škodě hrozí podle trestního zákoníku až tříleté vězení. Případem se ale policisté nadále zabývají.

18. února 2010
nprap. Eva Sichrová
tisková mluvčí
 

 

vytisknout  e-mailem