Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Třinečtí kriminalisté zadrželi dealera drog

Frýdek-Místek - I po padesátce distribuoval pervitin 

Třinečtí kriminalisté zadrželi pachatele, který měl od května roku 2017 do března letošního roku na Třinecku, Frýdeckomístecku, ale i jinde distribuovat v mnoha případech omamné a psychotropní látky. Za tyto od svých klientů inkasoval nejen finanční prostředky, ale také potraviny a elektroniku. Látku pervitin měl distribuovat nejen náhodným osobám, ale především svým stálým klientům. Jednomu z jeho odběratelů měl distribuovat drogu dokonce ve skoro osmdesáti případech. Od svých stálých klientů si tak měl mimo jiné přijít na více jak sedmdesát tisíc korun. 

Pachatel se jednání obdobného charakteru dopustil již v minulosti, za což byl rozsudkem Krajského soudu v Ostravě potrestán a odsouzen nepodmíněným trestem odnětí svobody. 

Zadrženému čtyřiapadesátiletému pachateli je již sděleno obvinění ze zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což mu může být uložen trest odnětí svobody ve výši od dvou do deseti let. V současné době je obviněný muž stíhán vazebně. Obviněný má pět záznamů v rejstříku trestu, většinou za obdobnou trestnou činnost.

nprap. Karolína Bělunková
oddělení tisku a prevence
územní odbor Frýdek-Místek
13. dubna 2018

vytisknout  e-mailem