Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Tříletého chlapce se podařilo vypátrat

ŽĎÁRSKO: Do pátrací akce bylo nasazeno pětadvacet policistů a patnáct hasičů 

Mimořádnou událost – pohřešování tříletého chlapečka – museli dnes krátce po poledni řešit policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina. Dítě bylo po více než hodině pátrání nalezeno v pořádku.
 
Dnes deset minut po dvanácté hodině jsme na tísňovou linku 158 přijali oznámení, že se v obci Hrbov na Ždársku ztratilo tříleté dítě, které si hrálo se psem. Dítě se nacházelo v místě bydliště ve společnosti své maminky a při venčení psa se najednou ztratilo. Policisté integrovaného operačního střediska okamžitě po oznámení zmizení dítěte do místa vyslali všechny dostupné policejní hlídky k propátrávání přilehlého okolí domu.
 
Do pátrací akce se v místě zapojili policisté z obvodního oddělení Velké Meziříčí a jejich kolegové z územního odboru Žďár nad Sázavou, včetně kriminalistů. Do akce byli povolání také profesionální a dobrovolní hasiči a pomáhali i další dobrovolníci z řad místních občanů. Na místo byli vysláni také policejní psovodi a do pátrací akce byl nasazen vrtulník letecké služby Policie ČR. Policisté ve vrtulníku měli za úkol propátrat okolní polní a lesní pozemky. K výjezdu na místo byli připraveni i policisté z dalších útvarů v rámci krajského ředitelství.
 
Policisté získali od matky chlapce podrobný popis dítěte, včetně jeho oblečení tak, aby se do pátrání mohly zapojit také sdělovací prostředky. Pátrací relace proběhla v místním obecním rozhlase. Po hodině a několika minutách pátrání přišla dobrá zpráva - místní traktoristé, kteří se vraceli na pole k provádění zemědělských prací, spatřili při přejezdu pole chlapce i s jeho psem. Chlapec se pohyboval na poli zhruba jeden kilometr od místa svého bydliště. Ve stejný okamžik už o pohybu dítěte věděli také policisté ve vrtulníku. Chlapec byl v pořádku a mohl být předán do péče matky. Další vyslané policejní hlídky byly proto ještě před jejich příjezdem na místo staženy.
 
Policisté při pátrání po dítěti nemohou nikdy nic podcenit a i v tomto případě byla velice důležitá každá minuta, protože nebylo možné v daný okamžik vyloučit, že se dítě vzhledem  ke svému nízkému věku nenachází v bezprostředním ohrožení života. Policisté musí v takových případech od samého počátku zmizení dítěte pracovat se všemi možnými verzemi, a to i s verzí, že by se dítě mohlo stát i obětí trestného činu.
 
mjr. JUDr. Dana Čírtková, tisková mluvčí
8. duben 2014
 

vytisknout  e-mailem