Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Tři vykázaní

ORLICKOÚSTECKO – víkend ve znamení domácího násilí  

Ilustrační fotoIlustrační foto


     V sobotu vyjížděli policisté na dva případy domácího násilí. Na první na Žamberecko, na druhý o pár hodin později na Vysokomýtsko. Ke třetímu víkendovému domácímu násilí došlo v neděli večer na Choceňsku.

     V rodině na Žamberecku ale policisté nezasahovali poprvé. Domácí násilí, které přetrvává již od podzimu loňského roku, je podporováno partnerovou konzumací alkoholu. Třiačtyřicetiletého muže policisté vykázali ze společného bytu a případem se nadále zabývají.

     Na Vysokomýtsku napadá muž svoji ženu již přibližně půl roku. Intenzita útoků se v poslední době začíná stupňovat. Většině z nich jsou ale přítomny i jejich dvě nezletilé děti. I osud 34letého manžela je stejný. Policisté ho ze společného obydlí vykázali a informovali pracovníky Intervenčního centra Pardubice a Orgán sociálně právní ochrany dítěte Vysoké Mýto.

     Do rodiny na Choceňsku byli policisté přivoláni v neděli v devět hodin večer. I v této rodině došlo na rány a křik, vše umocněné partnerovou konzumací alkoholu. Čtyřiačtyřicetiletý druh při orientační dechové zkoušce nadýchal více než 1,8 promile alkoholu. To, že z bytu je slyšet křik poměrně často, potvrdili i sousedé.

     Všemi případy se policisté nadále zabývají. Od začátku letošního roku to ale nejsou jediné případy domácích násilí na našem okrese. Nedávno policisté podobný případ šetřili i na Žamberecku, Českotřebovsku a Králicku. Ani ten ale ještě není uzavřen.

1. března 2010
nprap. Eva Sichrová
tisková mluvčí
 

vytisknout  e-mailem