Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Tři střety vozidel s koňmi

TRUTNOVSKO - Nikdo z lidí se nezranil, koně srážku nepřežili. 

Dnes 16.2. pár minut před pátou hodinou ranní jsme přijali oznámení od řidiče autobusu, že mu do cesty na silnici I/14 mezi Lánovem a Vrchlabím vběhli koně a jednoho z nich přejel. Vzápětí do autobusu mělo zezadu narazit osobní vozidlo, jehož řidič nestihl na situaci zareagovat. Druhý přeživší kůň pokračoval v úprku. Po několika metrech se v protisměru střetl s osobním autem Škoda Octavia. Jeho úprk ukončil až další autobus, kterému vběhl přímo pod kola, kde zůstal zaklíněn.
Nikdo z účastněných osob nehody nebyl zraněn, poník a americký klusák bohužel střet nepřežili.
Policisté u řidičů vyloučili alkohol dechovou zkouškou, na vozidlech stanovili předběžnou škodu na více než 110 tisíc a na uhynulých zvířatech 100 tisíc korun.  Než se podařilo koně vyprostit a nehody zaevidovat, provoz na komunikaci byl téměř 4,5 hodiny řízen kyvadlově.
Řidiči osobního auta, který zezadu narazil do autobusu, za přestupek nedodržení bezpečné vzdálenosti, policisté udělili pokutu. Pokuta hrozí i majiteli koní, protože jeho povinností je zvířata řádně zabezpečit a zabránit jejich pobíhání po komunikaci.

por. Iva Kormošová
16.2.2021, 12.30

vytisknout  e-mailem