Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Tři sražení chodci během víkendu

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Mladý muž nadýchal přes dvě promile. 

V pátek 3. prosince, následně v sobotu a i v neděli, vždy ve večerních hodinách, došlo k dopravním nehodám, jejichž účastníky byli chodci.

K pátečnímu střetu vyjížděli dopravní policisté mezi Nivnici a Uherský Brod. Jednatřicetiletý muž zde půl hodiny před půlnocí přecházel silnici, aniž by se přesvědčil, zda něco nejede. A tak se stalo, že vešel do jízdní dráhy řidičce Toyoty, jedoucí od Nivnice. Žena za volantem chtěla střetu zabránit, proto strhla řízení do protisměru. I přesto došlo ke srážce. Chodec ale na situaci zareagoval tak, že aniž by cokoliv řešil, sedl na elektrokolo a odjel do Nivnice, kde byl později dohledán policejní hlídkou. Nehoda se obešla bez zranění. Škoda na vozidle je předběžně vyčíslena na patnáct tisíc korun.

V sobotu večer v ulici Štěpnická v Uherském Hradišti přecházela přes silnici žena venčící pejska. Přecházela v místě, které je označeno pro přecházení chodců. Toho si zřejmě nevšimla jednapadesátiletá řidička, která na situaci nestačila včas zareagovat a do chodkyně narazila. Zraněnou ženu odvezli přivolaní záchranáři do nemocnice. U obou zúčastněných vyšla dechová zkouška negativní.

Následující večer vyjížděli dopravní policisté do Jarošova ke střetu pětadvacetiletého muže s Passatem. Alkoholem posilněný chodec chtěl přejít přes silnici. Pro přecházení vozovky měl využít přechodu pro chodce, který byl v jeho blízkosti. S tím si ale nedělal těžkou hlavu, a aniž by se rozhlédl, vstoupil přímo před vozidlo jedoucí od Bílovic. Přivolaní policisté provedli u obou účastníků nehody dechovou zkoušku. Pozitivní vyšla jen u mladého chodce, a to 2,58 promile. Ten také utrpěl lehké zranění.

Těmito nehodami se i nadále zabývají dopravní policisté.

Upozorňujeme občany na zákonnou povinnost užití retroreflexních materiálů, pokud se jako chodec pohybujete v době snížené viditelnosti na neosvětlené komunikaci mimo obec. Reflexní a fluorescenční materiály by měli používat chodci a cyklisté i v obci! Pro současné období, kdy se později rozednívá a dříve stmívá a jsou častější mlhy, je dodržení tohoto pravidla zvlášť nezbytné.

Zároveň upozorňujeme řidiče, aby byli obezřetní, a to nejen u přechodu pro chodce! Zejména za snížené viditelnosti se může stát, že chodce v tmavém oblečení zaznamenáme až na poslední chvíli a tragédii už nemůžeme zabránit.

6. prosince 2021, por. Bc. Milena Šabatová

vytisknout  e-mailem