Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Tři řidiči porušili platné předpisy

HORAŽĎOVICE - Jeden řidič nadýchal 2,68 a druhý 1,00 promile alkoholu. Další po pozitivním testu na návykové látky odmítl lékařské vyšetření. 

V sobotu 9. října tohoto roku policisté z obvodního oddělení v Horažďovicích kontrolovali v rámci dohledu nad silničním provozem řidiče vozidel. Při kontrolách zjistili tři, kteří porušili dopravní předpisy.

Na Mírovém náměstí byl v 9.30 hodin zastaven řidič osobního vozidla a policisté zjistili totožnost místního třicetiletého muže. Dechová zkouška byla u muže s negativním výsledkem, ale test na návykové látky měl pozitivní na konopí. Muž se odmítl podrobit lékařskému vyšetření a odběrům biologických materiálů.

Ve 12.00 hodin jel řidič s vozidlem VW Transporter po Plzeňské ulici a policisté jej zastavili na parkovišti u prodejny. Devětadvacetiletý muž z obce na Přešticku se podrobil dechové zkoušce a přístroj naměřil 0,95 a opakovaně 1,00 promile alkoholu. Muž souhlasil s lékařským vyšetřením a byl převezen do zdravotnického zařízení v Sušici, kde byl proveden odběr krve.

Uvedení dva řidiči jsou podezřelí ze spáchání přestupků, které budou předány správnímu orgánu.

Ve 22.33 hodin policisté na ulici Plzeňské zastavili řidiče vozidla značky Peugeot 407. Osmadvacetiletý muž z obce na Prachaticku se podrobil dechové zkoušce a přístroj naměřil 2,68 promile alkoholu. Muž byl převezen do zdravotnického zařízení, kde bylo provedeno lékařské vyšetření a odběr krve.

Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Policisté řidičům zadrželi řidičské průkazy.

nprap. Ladmanová Dana

12. října 2021

vytisknout  e-mailem