Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Tři řidiči nadýchali přes dvě promile

ZLÍNSKÝ KRAJ: Tři desítky opilých řidičů během víkendu. 

Třicet tři řidičů usedlo během uplynulého víkendu za volant pod vlivem alkoholu nebo drog. Ve čtyřech případech překročily naměřené hodnoty alkoholu v dechu přes jedno promile, třikrát dokonce přes dvě promile.

2,68 promile alkoholu v dechu naměřili policisté jedenatřicetileté řidičce, která nezvládla v Rožnově p. R. v neděli odpoledne řízení vozidla zn. Volvo, se kterým narazila do svodidel a pak havarovala do příkopu. O něco méně, 2,55 promile, naměřili policisté v sobotu odpoledne ve Zlíně řidiči Škody Fabie, který při jízdě z Otrokovic narazil do řidičky v Toyotě Yaris. Vysokou hladinu alkoholu v dechu -  2,36 promile zjistili policisté v sobotu krátce po půl desáté večer v Rožnově p. R i řidiči čtyřkolky, který vlivem opilosti nezvládl řízení a havaroval. Všichni řidiči jsou podezřelí z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který trestní zákoník ukládá trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky, peněžitý trest nebo zákaz řízení.

Policisté napříč krajem během víkendu přistihli při silničních kontrolách další řidiče, kteří jsou kvůli naměřené hodnotě nad jedno promile podezřelí z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. 1,37 promile alkoholu v dechu měl při jízdě řidič v Peugeotu, kterého policisté zastavili v neděli krátce před desátou hodinu večer v Karolince. Silně opilí řidiči jezdili uplynulý víkend i na Kroměřížsku. V sobotu krátce před devátou ráno zastavili holešovští policisté v obci Lechotice opilého řidiče ve Škodě Octavii s 1,03 promile alkoholu v dechu.  V neděli ráno pak přistihli při silniční kontrole opilého řidiče v Prusinovicích. Tomu dechový přístroj naměřil 1,11 promile. A 1,71 promile měl řidič vozidla Hyundai při sobotní dopolední silniční kontrole v Otrokovicích.

Během víkendu zastavili policisté i osm řidičů pod vlivem drog. Tři na Kroměřížsku, dva na Uherskohradišťsku, dva na Zlínsku a jeden na Vsetínsku.

18. října  2021, mjr. Mgr. Lenka Javorková

 

 

vytisknout  e-mailem