Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Tři opilí řidiči běhěm několika dní

Praha venkov - JIH - Za volant usedli pod vlivem alkoholu 

Policisté z Prahy venkov- JIH zaslavili během několika málo dní dvě opilé řidičky a jednoho řidiče, kteří usedli za volant pod vlivem alkoholu.
Dne 18. října 2020 zastavila policejní hídka děvetařicetiletého řidiče v katastru obce Zlatníky. Tento muž na základě výzvy policistů předložil doklady k provozu a řízení motorových vozidel a následně byl policisty vyzván k tomu, aby se podrobil dechové zkoušce ke zjištění alkoholu v dechu, to muž učinil, kdy výsledek byl pozitivní a muž nadýchal přes 1,7 promile. Policisté muži zakázali další jízdu a  zadrželi ho.
Ve čtvrtek 29. října 2020 zastavili policisté pětačtyřicetiletou ženu v obci Průhonice, která řídila osobní vozidlo značky Škoda Fabia. V rámci silniční kontroly se řidička podrobila dechové zkoušce, kdy žena nadýchala přes 2,5 promile. Ženě policisté odebrali na místě řidičský průkaz a odvezli jí do nemocnice na vyšetření a k odběru krve.
Třetí řidička řídila dne 31. října 2020 své osobní vozidlo Škoda Felicia v obci Dolní Břežany a v rámci prováděné silniční kontroly byla hlídkou policistů zastavena a podrobena dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která taktéž ukázala pozitvní výsledek přes 1,7 promile alkoholu v dechu.
Všichni tito řidiči řídili motorové vozidlo pod vlivem návykové látky, va stavu vylučujícím způsobilost, při které mohli ohrozit životy a zdraví ostatních osob nebo způsobit škody na majetku.
Naštěstí se všechny případy obešly bez vážných následků a díky všímavosti policistů a rychlému zásahu byli řidiči policisty zkontrolováni a nebyla jim umožněna další jízda.

por. Ing. Bc. barbora Schneeweissová
tisková mluvčí
4. listopadu 2020

vytisknout  e-mailem