Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Tři opilci havarovali

PŘÍBRAMSKO - Během dvou dnů řešili dopravní policisté na Příbramsku tři nehody, při kterých byli motoristé pod vlivem alkoholu. 

V pátek 15. ledna havaroval v odpoledních hodinách v katastru obce Mokrovraty 32letý cizinec. Na rovném úseku přejel částečně do protisměru, kde se bočně střetl s protijedoucím osobním vozem. Provedená dechová zkouška u řidiče vykázala 3,5 promile alkoholu. Způsobená škoda činila 30 tisíc korun. Na místě byl muži zadržen řidičský průkaz a další jízda mu byla zakázána.

Dne 16. ledna asi dvě hodiny po půlnoci došlo k nehodě v ulici 28. října v Příbrami. Třiadvacetiletý šofér při couvání z parkoviště narazil do čtyř zaparkovaných aut a následně z místa nehody ujel. Hlídka městské policie ho však nedaleko zastavila. Přivolaní policisté u něj provedli test na přítomnost alkoholu v dechu a na displeji přístroje se objevila hodnota 1,8 promile alkoholu. Navíc se ukázalo, že dotyčný není vlastníkem řidičského oprávnění a také užil dané vozidlo bez svolení majitele. Vzniklá škoda byla stanovena na 60 tisíc korun.

Ten samý den v noci boural v obci Bezděkov pod Třemšínem 55letý muž. S automobilem najel na krajnici a poté sjel mimo vozovku, kde zapadl do hlubokého sněhu. Hlídka jedoucí kolem muže zkontrolovala a zjistila, že má pozitivní test na alkohol. V dechu mu příslušníci policie naměřili 1,6 promile alkoholu.

por. Bc. Monika Schindlová, DiS.
tisková mluvčí
P ČR Příbram
18. leden 2021

vytisknout  e-mailem