Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Tři nové koňské síly putují do Zlína.

Policejní koňští nováčci dnes splnili základní zkoušky. 

V nádherných prostorách Zemského hřebčince v Písku se v současné době nachází 8 (-3 již dnes odjíždí do Zlína) remontní koně, kteří zde absolvují přibližně roční výcvik, po kterém odchází do výkonu služby. Nové prostory nabízí našim koním a policistům již více než rok skvělé podmínky a díky počáteční odborné a profesionální péči jsou koně připraveni pro krajská ředitelství.

Castello, Voloďo, Valibuku - hodně štěstí ve službě! 

Policisté oddělení služební hipologie a služební koně jsou využíváni pro výkon hlídkové služby, zajišťování bezpečnosti osob a majetku při konání sportovních a kulturních akcí a k zákrokům pod jednotným velením při nepovolených shromážděních osob a srazech extremistických skupin. Charakter jejich přímého výkonu služby je závislý na vývoji bezpečnostní situace v teritoriu, kde jsou dislokována jednotlivá oddělení služební hipologie.

Policisté všech oddělení služební hipologie, kromě výkonu služby v teritoriu dislokace oddělení, provádějí výkon služby i v jiných místech České republiky vyžaduje-li to bezpečnostní situace. Příkladem jsou riziková fotbalová utkání u ostatních krajských ředitelství, služební zákroky pod jednotným velením při nepovolených shromážděních osob, Velká Pardubická apod.

Policisté - jezdci ze všech oddělení služební hipologie jsou využíváni i k reprezentaci PČR na různých významných událostech (např. slavnostní stafáže) a zúčastňují se sportovních soutěží v oblasti hipologie, kde prezentují hipologickou činnost Policie České republiky.

pozn.: remonta = mladý kůň v základním výcviku


kpt. Hana Rubášová
tisková mluvčí PP ČR
22.července 2021

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem