Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Tři napadení během jednoho plesu

KOKORY - Dosud nezjištění agresoři budou čelit trestnímu stíhání. 

V neděli 23. února 2020 před druhou hodinou po půlnoci přijali policisté obvodního oddělení Přerov 2 oznámení o incidentu, ke kterému mělo dojít u sokolovny v obci Kokory v době konání plesu. Po příjezdu na místo policisté zjistili, že zde mělo dojít k napadení čtyřiatřicetiletého muže dosud přesně nezjištěným útočníkem. Ten měl napadeného muže udeřit tak silně, že upadl. Při pádu si způsobil zranění, se kterým byl převezen do přerovské nemocnice.

Při provádění šetření přímo v nemocnici policisté od personálu zjistili, že krátce před čtyřiatřicetiletým mužem byl k ošetření přijat další pacient, který byl přivezen ze stejného místa. Tento čtyřiadvacetiletý muž se stal obětí téměř identického útoku. Také on po napadení upadl a způsobil si zranění. To si vyžádalo hospitalizaci.

Odpoledne téhož dne se pak na obvodní oddělení Přerov 2 dostavil šestnáctiletý mladík, který přišel oznámit napadení na stejné akci. Také útočník z tohoto incidentu není dosud přesně ustanoven.

Ve všech třech případech policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu výtržnictví a přečinu ublížení na zdraví. Za ty pachatelům v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.

por. Mgr. František Kořínek

24. února 2020

vytisknout  e-mailem