Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Tři muži obviněni z krádeže olova

LOUNSKO - Hrozí jim až pětileté tresty; Odcizenou peněženku vrátil. 

Tři muže ve věku 36, 33 a 29 let obvinil vyšetřovatel z trestného činu krádeže olověných polotovarů sloužících k další výrobě. Podle zjištění policistů měli muži koncem března z objektu skladu na Lounsku odcizit celkem 600 kg olověných tyčí a profilů, které byly uloženy v dřevěných bednách. Na krádeži popsaných věcí se měli muži předem domluvit a společně pak násilím vniknout do zmíněného skladu. Hodnota odcizených věcí byla vyčíslena na 113 tisíc korun.

Policisté odcizené olovo i s bednami nalezli a vrátili majiteli. Olovo však bylo poškozeno a z větší části znehodnoceno.

Všichni obvinění již mají kriminální zkušenosti. Za majetkovou trestnou činnost už byli odsouzeni, a to i k nepodmíněným trestům odnětí svobody. Jeden z nich je dokonce i nyní ve výkonu trestu odnětí svobody. Další dva jsou stále "v podmínce".

S ohledem na výši způsobené škody všem třem mužům hrozí v případě odsouzení až pětileté tresty.

Odcizenou peněženku vrátil

Vloupání do uzamčeného vozidla, ke kterému došlo v úterý před polednem, šetří lounští policisté. Řidič zaparkoval vozidlo zn. Iveco v ulici Přemyslovců a uzamkl ho. Když byl za vozidlem, slyšel bouchnutí dveří od auta, tak šel ke dveřím. Tam přistihl neznámého pachatele, který měl jeho peněženku s finanční hotovostí přes 12 tisíc korun. Tu měl předtím po vypáčení zámku odcizit právě z vozidla. Dotyčný řidiči peněženku vrátil a zřejmě počítal s tím, že tím je záležitost vyřízena. Z místa pak odešel. Majitel peněženky však po chvíli zjistil, že má na vozidle v důsledku vloupání poškozený zámek a rozhodl se věc oznámit na policii.

Policisté událost šetří pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže. Pokud se neznámého muže podaří ustanovit a krádež mu prokázat, může ho soud potrestat odnětím svobody až na dva roky.

Chcete se i Vy podílet na objasňování protiprávních jednání?

Přidejte se k nám! Krajské ředitelství policie Ústeckého kraje přijímá do služebního poměru nové uchazeče. Máme především zájem o ty, kteří žijí v Ústeckém kraji, a kteří vnímají práci policisty jako své celoživotní poslání. Další informace k přijetí do služebního poměru zde.

por. Mgr. Miroslava Glogovská

tisková mluvčí

Louny 11. června 2021

vytisknout  e-mailem