Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Tři důvody, proč se chtěl vyhnout silniční kontrole

Frýdek-Místek - kontrole neunikl.. 

Svým chováním upoutal pozornost policistů řidič, který se očividně chtěl vyhnout silniční kontrole. A věděl proč.

Policisté speciální pořádkové jednotky si ve středu ve večerních hodinách u jednoho z hypermarketů ve Frýdku-Místku v rámci výkonu služby všimli vozidla, jehož řidič se choval poněkud neobvykle. Když spatřil policejní hlídku, snažil se doslova ukrýt pod volantem a nenápadně zaparkovat vozidlo na přilehlém parkovišti. Muži zákona se jej proto rozhodli zastavit a zkontrolovat.

Vzápětí policisté zjistili hned tři důvody, proč chtěl být řidič pro ně „neviditelný“. Devětadvacetiletý muž měl platný zákaz řízení, test na ovlivnění jinými návykovými látkami u něj vyšel pozitivně a navíc na něj byl vydán příkaz k dodání do výkonu trestu. Proto byl policisty omezen na osobní svobodě a předán kolegům na obvodním oddělení Frýdek-Místek. Odtud putoval rovnou do věznice, kde si nyní odpyká trest za předchozí přečin ohrožení pod vlivem návykové látky.

Policisté dále zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, čímž se dotyčnému může pobyt za mřížemi ještě o pár let prodloužit.

nprap. Bc. Kateřina Kubzová
oddělení tisku
3. února 2023

vytisknout  e-mailem