Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Tři desítky velikonočních nehod

ZLÍNSKÝ KRAJ: Policisté zjistili 122 přestupků. 

Celkem 122 přestupků na našich silnicích zaznamenali policisté ve Zlínském kraji za uplynulý víkend. Osm desítek příslušníků bylo zařazeno do velikonočního bezpečnostního opatření, které začalo v pátek 29. března a skončilo v pondělí 1. dubna.
Policisté se zaměřili na ta nejnebezpečnější provinění. Třicet řidičů překročilo maximální povolenou rychlost, 17 dalších nepoužilo bezpečnostní pásy. Celkem 10 řidičů mělo pozitivní dechovou zkoušku, z toho dva nad jedno promile. Jednalo se o řidiče ze Vsetínska, kteří nadýchali 1,6 a 1,17 promile.
Policisté v našem kraji museli vyšetřovat jednatřicet dopravních nehod, při kterých jeden člověk utrpěl těžké zranění, dalších dvanáct lehké.
K nehodě s těžkým zraněním došlo v neděli 31. března 2013 před druhou hodinou odpoledne v katastru obce Fryšták. Čtyřiadvacetiletý řidič z Přerova jel ve směru jízdy od Holešova na Fryšták. Jel však příliš rychle na to, že na silnici byl rozbředlý sníh. Řidič se prý snažil vyhnout vozu, který jel v protisměru příliš u středu vozovky. Najel na sníh a narazil do betonového sloupku. Zranění utrpěla spolujedoucí dvaatřicetiletá žena.
I v době ohledání místa nehody byla silnice pokrytá zmrzlou rozježděnou vrstvou sněhu. Nicméně přesto je vina na řidiči osobního auta Audi A4, který měl tomuto nevlídnému počasí přizpůsobit rychlost jízdy.
 
2. dubna 2013, mjr. Ing. Jana Macalíková

vytisknout  e-mailem