Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Trezoroví fantomové dopadeni

PARDUBICKÝ KRAJ – Řádili v pěti krajích, na svědomí mají 23 případů. 

Napadený trezorNapadený trezor
Kriminalistům našeho kraje společně s jejich kolegy z Vysočiny a kraje Královéhradeckého se po dlouhodobější spolupráci podařilo odhalit pachatele, kteří se vloupávali od května roku 2014 do současné doby, na území krajů Pardubického, Vysočina, Plzeňského, Královéhradeckého a Jihočeského převážně do objektů zemědělských družstev. Středem jejich zájmu se stávaly trezory, které na místě násilně otvírali a poté zcizovali finanční hotovost v nich uloženou. Bez povšimnutí však nezůstávaly ani v trezorech uložené platební karty, v kancelářích se nacházející notebooky, mobilní telefony, motorová pila, vrtačka, ale například i kávovar. V jednom případě byla odcizena i krátká střelná zbraň s náboji a dalekohledem.  Zlodějům se zalíbily i kovové modely malých traktorů, ale nepohrdli ani lahví whisky zn. Canadian. V místech, kde řádili, po nich kromě poškozených trezorů, zůstávala spoušť v podobě mnoha poškozených oken, zabezpečovacích zařízení a vypáčených či vykopnutých dveří.
 
Škoda na odcizených finančních hotovostech a dalších věcech, společně se škodou způsobenou poškozením, kterou při svých 23 nájezdech pachatelé způsobili, se vyšplhala skoro k jednomu a půl milionu korun.
 
Počátkem tohoto týdne se našim kriminalistům podařilo zadržet dva podezřelé muže ve věku 39 a 47 let, jednoho z  Orlickoústecka a druhého z Prahy, kteří mají za sebou bohatou trestní minulost.
 
Oba muže vyšetřovatel obvinil ze zločinu krádeže spáchaného ve spolupachatelství, přečinu poškození cizí věci a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Starší z obviněných se bude navíc ještě zodpovídat z přečinu nedovoleného ozbrojování a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Tento muž byl totiž 13. února letošního roku kontrolován v odpoledních hodinách policejní hlídkou na Orlickoústecku, přičemž policisté zjistili, že řídil vozidlo, přestože měl soudem vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel na dobu dvou let, tj. do 26. 2. 2016.    
 
Vyšetřovatel podal na oba obviněné podnět a následně i státní zástupce návrh na vzetí do vazby. Tento návrh soudce akceptoval a oba ve vazbě skončili. Staršímu z mužů hrozí, vzhledem k tomu že se měl dopustit všech 23 skutků, trest 2 – 8 let odnětí svobody, mladšímu pak o tři roky méně.

 
28. března 2015
mjr. Bc. Jitka Vavřinová
tisková mluvčí policie Pardubického kraje
Odkazy do noveho okna

01 Poškozené dveře

01 Poškozené dveře 

Detailní náhled

02 Napadený trezor

02 Napadený trezor 

Detailní náhled

03 Zajištěná stopa

03 Zajištěná stopa 

Detailní náhled

04 Napadený trezor

04 Napadený trezor 

Detailní náhled

05 Napadený trezor

05 Napadený trezor 

Detailní náhled

06 Zajištěná stopa - část trezoru

06 Zajištěná stopa - část trezoru 

Detailní náhled

07 Napadený trezor

07 Napadený trezor 

Detailní náhled

08 Napadený trezor

08 Napadený trezor 

Detailní náhled

09 Napadený trezor

09 Napadený trezor 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem