Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Trestný čin vraždy ve stadiu pokusu

vyšetřují od pátku na Královéhradecku policisté 

 

Východočeští policisté vyšetřují trestný čin vraždy ukončený ve stadiu pokusu, ze kterého je podezřelý 48letý muž z Královéhradecka. Ten měl dne 4. července 2008 v nočních hodinách v obci Skřivany na Královéhradecku s nožem v ruce napadnout 47letého přítele své 40leté manželky a způsobit mu několik bodnořezných ran do různých částí těla. K incidentu došlo v pronajatém bytě ženy, kam podezřelý neoprávněně již podruhé vnikl. Podezřelý měl vykopnout uzamčené dveře bytu a s úmyslem poškozeného usmrtit jej napadnout loveckým nožem o délce čepele 14,5 cm. Poškozený útok přežil díky rychlé pomoci a specializovanému lékařskému zákroku.

K předchozímu incidentu mělo dojít dne 30. dubna 2008 opět ve večerních hodinách ve výše uvedeném bytě,  a to po předchozí slovní rozepři se ženou. Podezřelý vnikl neoprávněně dovnitř,   kde v obývacím pokoji fyzicky se židlí v ruce napadl jejího přítele a způsobil mu zranění. Přitom muži vyhrožoval fyzickou újmou. Po opuštění bytu rozbil z ulice nalezeným kamenem vnější skleněnou výplň okna. Zraněný muž poté vyhledal lékařskou pomoc.

Obviněnému nyní hrozí za pokus vraždy a několik dalších trestných činů, kterými jsou porušování domovní svobody, násilí proti skupině obyvatelů a jednotlivci a ublížení na zdraví, až 15letý trest odnětí svobody. Na obviněného byla uvalena vazba.

 


 

vytisknout  e-mailem