Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Trestní odpovědnost mladistvých

Kutnohorsko - Žáci měli možnost klást otázky, dostali jsme se i k problematice volby povolání, konkrétně se bavili o přípravě na povolání policisty. 

V úterý 8. listopadu 2022 navštívili kutnohorští policisté žáky druhého stupně Základní školy ve Žlebech, kde s dětmi diskutovali o problematice trestní odpovědnosti mládeže.

Policista nprap. Bc. Tomáš Vávra, Dis., hovořil s žáky o trestním zákoně a jednotlivých trestných činech. Zmínil věkovou hranici 15 let, která je z tohoto pohledu velmi důležitá, ale také vysvětloval zákonný postup při spáchání trestného činu osobou mladší 15 let. Objasnil některé skutečnosti týkající se trestného činu pomluvy, loupeže, ublížení na zdraví, krádeže, apod.

Žáci měli možnost klást otázky, dostali jsme se i k problematice volby povolání, konkrétně se bavili o přípravě na povolání policisty. Tomáš Vávra dětem objasnil, čím musí policista projít a co musí zvládat, než může nastoupit k PČR. Své povídání doplňoval zajímavými zážitky z praxe a snažil se co nejvíce s dětmi spolupracovat.

Základní škola ŽlebyZákladní škola Žleby

por. Mgr. Vendulka Marečková
ÚO PČR Kutná  Hora
10. listopadu 2022

vytisknout  e-mailem