Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Trestní odpovědnost mladistvých

KUTNOHORSKO - Žáci měli možnost klást otázky, dotazy směřovaly i k problematice volby povolání, konkrétně se hovořilo o přípravě na povolání policisty. 

Koncem května letošního roku navštívil kutnohorský policista - vedoucí kutnohorské skupiny dopravní nehod, žáky druhého stupně Základní školy Potěhy, kde s přítomnými diskutoval o problematice trestní odpovědnosti mládeže.

Policista nprap. Bc. Tomáš Vávra, Dis., hovořil s žáky o trestním zákoně a jednotlivých trestných činech. Vysvětlil rozdíl mezi přestupkem, trestným činem a proviněním. Vávra neopomenul zmínit věkovou hranici 15 let, která je z tohoto pohledu velmi důležitá stejně jako hranice 18 let. Zaměřil se zejména na některé skutečnosti týkající se trestného činu pomluvy, krádeže, loupeže, výtržnictví, zatajení nálezu, poškození cizí věci apod. Snažil se vysvětlit, že zákony nejsou od toho, aby nás omezovaly, ale aby nás chránily.

Žáci měli možnost klást otázky, dotazy směřovaly i k problematice volby povolání, konkrétně o přípravě na povolání policisty. Své povídání příslušník doplňoval i zajímavými zážitky z praxe. Dopoledne uběhlo ve velmi přátelské atmosféře.

por. Mgr. Vendulka Marečková
preventistka ÚO PČR Kutná Hora
7. 6. 2024

Odkazy do noveho okna

Beseda se studenty - Trestní odpovědnost

Beseda se studenty - Trestní odpovědnost 

Detailní náhled

Beseda se studenty - Trestní odpovědnost

Beseda se studenty - Trestní odpovědnost 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem