Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Trest 15 let za boje na východě Ukrajiny

V prosinci 2020 nabyl právní moci rozsudek Krajského soudu v Ústí nad Labem, kterým byl pro trestný čin teroristického útoku odsouzen k trestu odnětí svobody na 15 let pětačtyřicetiletý občan České republiky. 

Tímto případem se zabývala Národní centrála proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) pod dozorem Krajského státního zastupitelství v Ústí nad Labem, které po ukončení vyšetřování na muže podalo obžalobu.
    
Muži bylo kladeno za vinu, že se od konce května 2014 měl aktivně zapojit do ozbrojeného konfliktu na východě Ukrajiny na straně separatistické tzv. Doněcké lidové republiky v bojích proti legální vládě Ukrajiny. Za svoji aktivní činnost měl být dokonce tzv. Doněckou lidovou republikou vyznamenán za statečnost, kdy bojů se měl účastnit nejprve v pozici velitele bojového vozidla a následně jako velitel ozbrojené skupiny roty tankového pluku armády tzv. Doněcké lidové republiky v hodnosti podplukovníka.
   
Řízení bylo vedeno jako proti „uprchlému“. Odsouzený muž by s největší pravděpodobností měl stále pobývat na východě Ukrajiny v tzv. Doněcké lidové republice.
 

plk. Mgr. Jaroslav Ibehej
NCOZ SKPV
21. prosince 2020


 

vytisknout  e-mailem