Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Traktůrek prodali "pod cenou"

JIČÍNSKO - Muži hrozí až pět let vězení. 

ilustrační fotoNecelé dva týdny pátrali jičínští policisté po neznámém pachateli, který ve čtvrtek 17.  prosince odpoledne vnikl ve Starém Místě do neuzamčeného osobního vozidla Peugeot 406, ze kterého odcizil peněženku a obálku s několikatisícovou hotovostí. 
Policisté se případem od samého počátku velmi intenzivně zabývali a na základě provedeného šetření a zajištěných stop zjistili, kdo peněženku a hotovost odcizil.  Jedná se o sedmatřicetiletého muže z Jičínska, kterého prý za hranici zákona dovedla tíživá finanční situace a závislost na drogách. Muž se navíc doznal k dalším skutkům. S dosud neustanovenou osobou se ve čtvrtek 17. prosince v noci vloupali do objektu jedné z firem ve Starém Místě, odkud odcizili zahradní traktůrek Starjet červené barvy v hodnotě 100 tisíc korun, který následně prodali za čtvrtinu jeho hodnoty. Do třetice se muž ve středu 16. prosince ráno „podíval“ do jednoho z rodinných domů v Žereticích, kde v kuchyni odcizil ze zásuvky stolu dámskou peněženku, ve které se kromě hotovosti nacházely i osobní doklady a další písemnosti. 

Policejní komisař sdělil muži obvinění z přečinů krádeže, porušování domovní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což mu v případě prokázání viny hrozí až pět let vězení.

por. Hana Klečalová DiS.
29. prosince 2015 v 19:23

 

 

 

vytisknout  e-mailem