Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Tragický víkend pro motorkáře

KRAJ - Vážné nehody motorkářů napříč krajem. 

Královéhradečtí dopravní policisté bohužel konstatují, že za uplynulý víkend došlo v celém kraji hned k sedmi nehodám, při kterých se zranili motorkáři, z toho byly dvě smrtelné. Při jedné z nehod na Hradecku dokonce došlo ke střetu dvou motorkářů. Při většině nehod hrála u motorkářů hlavní roli rychlost, kvůli které nebyli schopni včas zareagovat. U těch, kde bylo možné provést dechovou zkoušku s ohledem na zdravotní stav, naštěstí nehrál roli alkohol. 

K poslední nehodě došlo v neděli 5.6.2022 v deset hodin večer na Hradecku, když na silnici III. třídy v obci Humburky řidič motocyklu zřejmě nepřizpůsobil rychlost své jízdy, vyjel z pozemní komunikace, kde najel na betonový obrubník a narazil do dřevěného oplocení. Řidič byl z místa letecky transportován do nemocnice.

Ačkoliv se policisté intenzivně věnují prevenci a dopravní policisté pravidelně v rámci dohledu nad silničním provozem motorkáře kontrolují, následky dopravních nehod jsou stále častěji velmi vážné až tragické.

To, že jsou milovníci kol a jedné stopy v hustém silničním provozu zranitelní, víme všichni. To, že někdy na silnicích chybí vzájemná tolerance a ohleduplnost mezi řidiči aut a nejzranitelnějšími účastníky silničního provozu, víme také. Pokud však nezačne každý sám u sebe, situace se těžko změní.

Někteří motorkáři jdou sami svým nezodpovědným chováním krizovým situacím a kolizím naproti. Řidiči motorových vozidel by však také měli být v letních měsících ještě mnohem obezřetnější, než kdy jindy a počítat s větším výskytem motoristů na silnicích. Je tak potřeba dávat větší pozor a dodržovat základní pravidla silničního provozu.

por. Mgr. Lucie Konečná
6.6.2022, 10:45hod.

Odkazy do noveho okna

fotografie

fotografie 

Detailní náhled

fotografie

fotografie 

Detailní náhled

fotografie

fotografie 

Detailní náhled

fotografie

fotografie 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem