Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Tragický víkend na rychnovských silnicích

RYCHNOVSKO - Dva vyhaslé životy 

Předposlední dubnový víkend tohoto roku se u nás zapsal černým písmem. Během dnů volna vyhasly na rychnovských silnicích dva lidské životy.
První tragická havárie se stala v sobotu krátce před půlnocí mezi obcemi Hroška a Trnov.
Druhá tragická havárie u Borohrádku byla nahlášena v neděli krátce před dvacátou hodinou.
V obou případech si tyto nešťastné události vyžádaly daň nejvyšší - lidský život.

V sobotu během dne vyjížděla hlídka ze Skupiny dopravních nehod k dalším dvěma událostem. V prvním případě doposud neznámý řidič vozu zn. Peuegot 306 projížděl v časných ranních hodinách od obce Lukavice směrem na Kvasiny. Na křižovatce účelových komunikací nezvládl řízení, rychlost jízdy nepřizpůsobil povětrnostním podmínkám a narazil do stromku mimo komunikaci, který vyvrátil. Poté přejel na protější stranu komunikace a vozidlo samotné nechal sjet několik desítek metrů z kopce, aby se zastavilo až o další stromy. Škoda této havárie je vyčíslena na 10.000 korun.

Druhá sobotní dopravní nehoda s lehkým zraněním byla operačnímu důstojníkovi nahlášena půl hodinu před polednem. Řidič vozu zn. Fiat Coupé, projíždějící Albrechticemi nad Orlicí, se na jedné z místních křižovatek střetl s protijedoucím vozem zn. Škoda Felicia Combi. Po střetu fiat odletěl do oplocení jednoho rodinného domku, porazil dopravní značku a zastavil se až o budovu. Při této události došlo k lehkému zranění řidiče fiatu. Škoda je vyčíslena na 76.000 korun.

Ignoranta, který v klidu usedne za volant pod vlivem alkoholu, zadržela v neděli o půl šesté večer dobrušská hlídka na silnici č.I/14 mezi obcemi Dobruška a Chábory. U pětadvacetiletého řidiče vozu zn. Opel Astra při běžné silničního kontrole policisté naměřili 1,96 promile alkoholu v dechu. Mladíkovi z Dobrušky na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Znovu za volant jako podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky po dlouhou dobu neusedne.


por. Mgr. Alena Kacálková
23. dubna 2012

Odkazy do noveho okna

Rychnovsko

21.4. Lukavice 

Detailní náhled

Rychnovsko

21.4. Albrechtice n. Orl. 

Detailní náhled

Rychnovsko

21.4. Albrechtice n. Orl. 

Detailní náhled

Rychnovsko

21.4. Albrechtice n. Orl. 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem