Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Aktualizace - Tragický požár v Třebechovicích pod Orebem

HRADECKO - Uvnitř domu nalezeno lidské tělo. 

Aktualizace: Pitva mrtvého muže prokázala, že zemřel na následky nadýchání kouře a vyloučila cizí zavinění. Nejpravděpodobnější příčinou požáru byla cigareta, kterou muž na půdě domu kouřil v posteli a od které se vzňala peřina.

por. Iva Kormošová, 16.4.2019, 12.45
 

Královéhradečtí policisté byli včerejšího dne krátce před 21. hodinou přizváni ke společnému zákroku složek IZS v Třebechovicích pod Orebem, kde začal hořet jeden z domů v rezidentní čtvrti. Policisté po příjezdu na místo především pomáhali zajišťovat bezpečné okolí pro jednotky Hasičského záchranného sboru, a ačkoliv se nejednalo o lokalitu s hustým provozem, tak v několika případech i odkláněli dopravu. Poté, co se hasičům podařilo požár domu uhasit, přišla na řadu prohlídka požářiště, při které příslušníci HZS nalezli silně ohořelé lidské tělo. Na místo byli okamžitě vysláni kriminalisté z Územního odboru Hradec Králové společně s technikem, jehož primárním úkolem na místě činu je zajistit důkazy potřebné pro následné vyšetřování.

Příčiny vzniku požáru, stejně tak jako celková způsobená škoda budou předmětem dalšího šetření, na kterém se budou podílet jak příslušníci Hasičského záchranného sboru, tak také královéhradečtí policisté. Totožnost nalezeného lidského tělo definitivně určí nařízená soudní pitva.

kpt. PhDr. Ondřej Moravčík
14.4.2019; 09:30 hod.

vytisknout  e-mailem