Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Tragický požár v bytě ve Val. Meziříčí

VSETÍNSKO: Při požáru zemřela asi roční holčička.  

Dnes krátce po páté hodině ráno došlo v jednom z bytů na ul. Sklářská ve Valašském Meziříčí k tragickému požáru. V bytě se v době kdy hořel, nacházely dvě děti, asi roční holčička a patnáctiletý chlapec. Starší z dětí se hasičům podařilo zachránit. I když chlapec nebyl při požáru nijak zraněn, byl preventivně převezen do nemocnice. Malá holčička utrpěla při požáru vážná zranění, kterým při převozu do nemocnice přes veškerou snahu záchranářů podlehla. Matka s přítelem se v době požáru v bytě nenacházeli.   
 
Na místě v současné době pracuje kompletní kriminalistický výjezd, který společně s vyšetřovatelem hasičů zjišťuje okolnosti požáru. Kriminalisté přizvali na místo požářiště také znalce na elektro. Jaká byla příčina požáru je předmětem dalšího vyšetřování, jedna z variant je, že se  jednalo o závadu a elektroinstalaci.
 
 
 24. října 2011, por. Mgr. Lenka Javorková

 

Aktualizace 26. října 2011

Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti s trestní sazbou do šesti let. Podrobnější informace k případu zveřejníme až bude vyšetřování ukončeno. 

vytisknout  e-mailem